Bulgārija finansiālu grūtību dēļ nepiedalīsies nākamajā Eirovīzijas konkursā, kas notiks maijā Telavivā, pirmdien pavēstīja sabiedriskā raidorganizācija BNT.

“Lēmums ir viens no soļiem, ko televīzijas vadība īstenos, lai optimizētu valsts līdzekļu tēriņus,” teikts BNT paziņojumā.

Televīzija iepriekšējos divos gados bija atbildīga par Bulgārijas dalību konkursā.

Tomēr BNT norādīja, ka tā šos izdevumus vairs nevar atļauties.

Bulgārija piedalījusies Eirovīzijā kopš 2005.gada. Labāko rezultātu tā izcīnīja 2017.gadā, kad Kristiāns Kostovs ar dziesmu “Beautiful Mess” ieguva otro vietu.

“Kokteilis” jau ziņoja, ka šogad Lisabonā, 12.maijā, 63.starptautiskā dziesmu konkursa “Eirovīzija 2018” lielajā finālā sīvā konkurencē uzvarēja Izraēlas pārstāve Netta ar dziesmu “Toy”. Kopējais punktu skaits, ko saņēma Izraēla, – 529, apsteidzot Kipru – ar 436 un Austriju – ar 342 punktiem.

Par biļeti uz finālu kopumā šogad cīnījās 19 valstu pārstāvji. Finālam automātiski kvalificējās trīs dalībvalstis: Portugāle, Lielbritānija un Spānija.

Kopā ar mūsu kaimiņiem – Lietuvu un Igauniju, par uzvaru cīnījās Albānija, Austrālija, Austrija, Bulgārija, Čehija, Dānija, Francija, Izraēla, Īrija, Itālija, Kipra, Lielbritānija, Moldova, Nīderlande, Norvēģija, Portugāle, Serbija, Slovēnija, Somija, Spānija, Ukraina, Ungārija, Vācija, un Zviedrija.