Apbrīno

Britu literatūras klasikas par lācēnu Padingtonu ekranizācija1

Publicitātes foto

Vienbalsīgi komplimenti turpina sasniegt britu ģimenes filmas “Lācēna Padingtona piedzīvojumi 2” radošo grupu. Ekranizējot Maikla Bonda izfantazētā lāču puikas piedzīvojumus, ar kuriem uzaugušas vairākas britu paaudzes, ekrāna prieki garantēti kā maziem, tā lieliem.

Nākamgad apritēs jau sešdesmit gadu, kopš Maikls Bonds izdeva pirmo grāmatu par lācēna Padingtona piedzīvojumiem. Atzīmējot šo jubileju, tiks izdota vēl viena grāmata – pēc skaita jau 28., ko gan pavadīs skumjas notis, jo šovasar 91 gada vecumā tās autors aizgāja mūžībā. Taču Padingtons uz mūžiem paliks kā būtiska britu kultūras zīme, kura kinogaitas aizsākās jau 1975. gadā kā animācija. Turpinot panākumus, kas pavadīja 2014. gadā tapušo oriģinālfilmu “Lācēna Padingtona piedzīvojumi” – kinokritiķu komplimenti, skatītāju atsaucība un milzu ieņēmumi, kā arī divas nominācijas Britu Kinoakadēmijas balvai –, jau drīz tapa skaidrs, ka jārada turpinājums, un tas nupat kā sācis savu lielā ekrāna dzīvi.

Ir pagājis labs laiks, kopš Padingtons dzīvo pie Brauniem, un laimīgi ir visi – pats lācēns, ģimene, kaimiņi. Tuvojas tantes Lūsijas simtā dzimšanas diena, un Padingtons nolēmis pasniegt viņai dāvanu – grāmatu, ko ieraudzījis Grūbera kunga antikvariātā. Diemžēl kādā naktī tā tiek nozagta, gandrīz notikuma vietā notverts Padingtons, un lācēns nonāk aiz restēm, kur viņam ne vien jāiemācās izdzīvot pavisam citādā vidē, bet arī jāturpina cerēt labajam – kā tante Lūsija reiz mācīja.

Ierauts aizraujošos piedzīvojumos, kas priecēs kā mazus, tā lielus, Padingtons arī otrajā pilnmetrāžas filmā ir nevainojams izklaidētājs, turklāt iepriekšējo laiku manieres teju prasās tikt atkal un atkal atkārtotas 21. gadsimtā, kas ar pieklājību, uzmanību un pašironiju īpaši neaizraujas. Lācēna tēlā ir ieausts daudz no tā, kas piederīgs britu kultūras labākajām izpausmēm un mantojumam, taču nevienā brīdī Padingtons nekļūst par moralizējošu sprediķotāju, bet ar savu sirsnību, pieķeršanos ģimenei un atvērto sirdi pret apkārtējo pasauli ienes labestību. Tās nekad nav par daudz – arī tik komercializētajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā, kad ģimenes filmas ar nostalģisku skatu pagātnē ne vien ļauj satuvināties vecākiem un bērniem, bet arī pārrunāt lietas, kas ikdienas skrējienā paliek neizrunātas.

 

“Lācēna Padingtona piedzīvojumi 2″/”Paddington 2”

Lielbritānija, 2017

Režisors: Pols Kings

Lomās: Hjū Bonevils, Sallija Hokinsa, Brendans Glīsons, Hjū Grānts, Džūlija Votersa, Džims Brodbents

No 1. decembra “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”


LA.lv