Kokteilis
Baudi

Britu laikraksts “The Telegraph” vasaras festivālu TOP 10 pirmajā vietā ierindo festivālu “Rīga Jūrmala”0

Foto: LETA

Jaunais mūzikas festivāls “Rīga Jūrmala” ir ierindots kā pirmais klasiskās mūzikas brīvdienu galamērķis līdzās citiem izciliem festivāliem vienā no lielākajām Lielbritānijas laikraksta avīzēm The Telegraph un Telegraph Travel. Festivāls “Rīga Jūrmala” tiek minēts līdzās tādiem pasaulslaveniem festivāliem un kultūrtūrisma magnētiem, kā Zalcburgas, Lucernas, Eksanprovansas, Minhenes, Baha un Hendeļa festivāliem, izceļot RJMF pirmreizīgumu un viesmākslinieku līmeni.

Šī gada vasarā Latvijā notiks jauns pasaules līmeņa simfonisko orķestru festivāls “Rīga Jūrmala”, kura ietvaros Rīgā un Jūrmalā muzicēs tādi orķestri un pasaulslaveni diriģenti kā Bavārijas Radio simfoniskais orķestris un Mariss Jansons, Izraēlas filharmoniskais orķestris un Zubins Meta, Londonas simfoniskais orķestris un Džanandrea Noseda un Krievijas Nacionālais orķestris un Mihails Pļetņovs, kā arī daudzi izcili izpildītājmākslinieki, kas Latvijā un Baltijas reģionā muzicēs pirmo reizi.

“Fonda “Rīgas Jūrmalas mūzikas festivāls” darbības mērķis ir veidot klasiskās mūzikas notikumus, kas popularizēs Latviju pasaulē kā nozīmīgu klasiskās mūzikas tūrisma galamērķi Ziemeļeiropā. Pēc valsts simtgades bagātīgā muzikālā piedāvājuma jaunais festivāls turpinās augsta līmeņa viesmākslinieku koncertu tradīcijas – četras nedēļas nogales Latvijā izskanēs pasaules līmeņa orķestru koncerti ar leģendāriem diriģentiem un izciliem solistiem, kā arī solokoncerti un jauno, nākotnes zvaigžņu īpašie rīta koncerti. Latvijai un reģionam šis ir jauns, nepieredzēts festivāla koncepts,” stāsta festivāla izpilddirektore Zane Čulkstēna.

Festivāla organizatori ir pārliecināti par nepieciešamību nodrošināt pasākumu pieejamību iespējami plašai auditorijai – biļešu cenas uz koncertiem ir sākot no EUR 10 uz jauno talantu koncertiem Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē un Lielajā Ģildē, sākot no EUR 15 uz koncertiem Dzintaru koncertzālē. Pilnībā izpārdotas biļetes ir uz Bavārijas Radio simfoniskā orķestra koncertiem Latvijas Nacionālajā operā. Pensionāriem, studentiem un akadēmisko mūzikas iestāžu pārstāvjiem biļešu cenām ir 20% atlaide.

Festivāla atklāšanas sezona aptvers četras nedēļas nogales, sākot no 21. jūlija līdz 1. septembrim, koncertiem norisinoties Latvijas Nacionālajā Operā un Dzintaru koncertzālē.

Foto: ekrānuzņēmums

LA.lv