Amerikāņu aktieris Ēriks Šmits – Matcens, kurš vairākus desmit gadu ir uzņēmies Santa Klausa lomu, izpildīja pēdējo kāda neglābjami slima mazuļa vēlēšanos.

Pēdējā bērna vēlēšanās ir satikt Santa Klausu, Ērikam pa telefonu sacīja slimnīcas māsiņa, kur piecgadīgais zēns bija pavadījās pēdējās savas dzīves nedēļas.
“Viņš baidījās, ka Ziemassvētki nepienāks un viņš nomirs ātrāk,” – atceras 60 gadu vecais aktieris Ēriks Šmits – Matcens.

Aktieris Ēriks Šmits - Matcens, kas jau vairākus gadus desmit strādā par Santa Klausu. Foto: Ekrānuzņēmums

Protams, aktieris nespēja atteikt izpildīt zēna vēlēšanos, kurš tik ļoti vēlējās satikt Santa Klausu. Uzzinot par šo stāstu, Šmits jau pēc 15 minūtēm bija slimnīcā. Ēriks palūdza zēna radiniekiem atstāt palātu, jo baidījās, ka viņi nespēj valdīt pār savām emocijām. Tāpēc notiekošo zēna vecāki, vecvecāki un citi tuvinieki vēroja caur stikla sienu.

Aktieris jautāja zēnam, vai viņš patiešām baidījās nesagaidīt Ziemassvētkus? Puika pamāja ar galvu un teica: “Saka, ka es drīz nomiršu.” Tad Ēriks sacīja: “Nē, gan! Bez Ziemassvētkiem tu nepaliksi. Elfi tev ir sagatavojuši dāvanu.” Un viņš iedeva bērnam rotaļlietu, par kuru viņš sen bija sapņojis un ko pirms aktiera ierašanās mazulim jau bija nopirkusi viņa mamma.
Šmits – Matcens teica zēnam, lai viņš nosauc sevi kā numuru viens – kā Santa Klausa palīgu, kad nokļūs debesīs. Pēc tam viņš cieši samīļoja mirstošo bērnu – un tā bija pēdējā reize, kad zēns kādu samīļoja. “Santa Klauss, vai tu man palīdzēsi?” – jautāja zēns. Bet Ēriks pat nepaspēja atbildēja – zēns ievilka pēdējo elpas vilcienu un mira viņam uz rokām.

“Kad es sajutu, ka viņa dzīvība pamet viņa ķermeni, es pacēlu galvu un pār maniem vaigiem ritēja asaras. Es paskatījos uz viņa mammu, kas gaidīja gaitenī un viņai sākās histērija… Es raudāju visu ceļu, kamēr braucu mājās,” – atceras Ēriks.

Pēc notikušā Šmits – Matcens arī sacīja, ka, šķiet, nekad vairs nevarēs strādāt par Santa Klausu. Bet tikai bērnu smiekli un patiesais prieks viņam devuši spēku darīt šo darbu tālāk.