Kokteilis
Baudi

Brazīlijas mūzika Lūznavas muižā0

Publicitātes foto

Lūznavas muižas viesus 26. janvārī ar brazīļu mūzikas ritmiem iepriecinās projekts “Samba da Minha Terra”, kas šobrīd mīt Lietuvā. Tā ir pasaules mūzikas grupa, džeza mūziķu apvienība, kas jūtas tuvi Brazīlijas mūzikai. Grupā darbojas gan mūziķi no Brazīlijas, gan Lietuvas.

“Projekts “Samba da Minha Terra” radās, kad basģitārists Mateuss Nikolajevskis un ģitārists Djamens Faria no Brazīlijas kopīgās džeza mūzikas studijās Nīderlandē satika lietuviešu dziedātāju Egli Petrosiuti,” stāsta muižas pārstāve Inga Žirgule un atklāj, ka mūzikas zināšanas ļauj mūziķiem improvizēt un plaši interpretēt mūziku. Grupa izveidojusi izlasi ar pazīstamākajām brazīļu melodijām, kuras izspēlē savā džeza interpretācijā. “Samba da Minha Terra” pievienojies arī izcilākais Eiropā dzīvojošais autentiskās brazīļu mūzikas bundzinieks Fernando Paiva da Silva.

Brazīlijas kultūra ir iekodēta grupas nosaukumā. Vārds “Terra” nozīmē lielāko zemes daļu Dienvidamerikā, ko sauc par Brazīliju. Liela pēc izmēriem, Brazīlija ir arī bagāta ar dažādu tautas kultūras tradicionālo mantojumu, tradīcijām, valodām un mūziku. Tas, ko ikviens klātesošais dzirdēs šajā vakarā, parādīs un turpinās nest plašāk pasaulē, ir neliela daļa, jo tā ir mazpazīstamā Brazīlijas daļa – Naná Vasconcelos, kā to sauc perkusionists.

Šā projekta īpašais viesis ir unikālais bundzinieks, perkusionists, dziedātājs un īsts bungu virtuozs Fernando Paiva da Silva, kurš savas ilgstošās karjeras laikā spēlējis ne tikai savos individuālajos projektos, bet arī ar tādām zvaigznēm kā Lionels Ričijs, Hermeto Paskāls, Tonijs Horts, Vīnes mākslas “Orquestra” un citiem slaveniem izpildītājiem. Fernando solo ir krāšņs un dzirkstošs, kas ir jāredz.

Grupas vokāliste Egle Petrosiute – džeza un pasaules mūzikas izpildītāja, kuras balss kļūst arvien atpazīstamāka improvizācijas mūzikas mīļotājiem Eiropā. Dabiskā elegance un iekšēji brīvais gars ir pirmais, ko skatītāji pamana, satiekoties ar dziedātāju. Viņa rada brīvības sajūtu ar savu mūziku un improvizāciju.

Kad un kur?

  • 27. 01. 15.00 Lūznavas muiža
  • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: EUR 6–10
LA.lv