Kokteilis
Apbrīno

Bondaru dēls Daniels kļuvis par trešo latvieti, kas pieveicis skaistāko maratonu pasaulē0


Daniels (no kreisās) kopā ar mammu, mākslinieci Ievu un tēti Mārtiņu pirms 4 gadiem.
Daniels (no kreisās) kopā ar mammu, mākslinieci Ievu un tēti Mārtiņu pirms 4 gadiem.
Foto: LETA

Mākslinieces Ievas Bondares un Rīgas domes deputāta Mārtiņa Bondara dēls Daniels kļuvis par trešo latvieti, kas noskrējis pasaulē skaistāko ultramaratonu, kura maršurts ved gar Indijas un Atlantijas okeānu, šonedēļ pavēstījis žurnāls “Privātā Dzīve”.

“Tas notika Dienvidāfrikā, Keiptaunā,” izstāstījis Daniels, kurš kopā ar sievu Paulu, kura studē Keiptaunas universitātē, jau kādu laiku dzīvo Dienvidāfrikā. “No visiem maratoniem un ultramaraoniem, šis tiek uzskatīts par skaistāko pasaulē, jo sanāk skriet gar Indijas un Atlantijas okeānu un pa Čempena virsotnes ceļu – tas izkalts klintīs un ved gar pašu Atlantijas okeāna krastu.”

Daniels stāsta, ka viņa skriešanas pieredze ir maza. Skolas gados viņš esot piedalījises komandas sporta veidos, bet vidusskolas pēdējā gadā iegādājies skriešanas botas. Tad arī sācis skriet garākas distances.

Daniels kopā ar mammu Ievu un tēti Mārtiņu šī gada janvārī:


“2016.gadā noskrēju Lattelecom maratonu Rīgā. Pērn izlēmu noskriet Gun Run pusmaratonu Keiptaunā. Jau pirms gada, kad ar mīļoto aizbraucām uz Keiptaunu, zināju, ka vēlos pieveikt arī Two Oceans Marathon, un pēc Gun Run ļoti gaidīju, kad tam sāksies pieteikšanās. Tā diena pienāca 2.novembrī, un nepilnu divu dienu laikā aizpildījās visas maratona vietas. Pieteicās ap 11000 skrējēju. Skriešanai nesanāca atvēlēt tik daudz laika, kā gribētos. Februārī dažās dienās biju spiests sagatavoties kvalifikācijas maratonam, lai varētu piedalīties Two Oceans Marathon, līdz 28.februārim piecās stundās bija jānoskrien 42 kilometri. Es to paveicu,” – stāsta Daniels.


Ikdienā Daniels esot fiziski aktīvs, jo abi kopā ar sievu Paulu kāpjot kalnos un ejot garās pastaigās. “Man padodas garie gabali. Ātri atgūstu spēkus un jau nākamajā dienā pēc maratona atkal varu skriet,” – viņš saka.

“31.marta rītā pamodos un sapratu – noteikti vēlos piedalīties ultramaratonā pat tad, ja neesmu simtprocentīgi gatavs. Kad biju uzskrējis divos kalnos un šķita – sāksies vieglāks posms, izrādījās, ka priekšā ir vēl daži mazi kalniņi. Tas bija lūzuma punkts. Kad bija atlikuši vien kādi septiņi astoņi kilometri, paņēmu telefonu un sarakstījos ar sievu. Garās distancēs cīņa ar sevi nav tikai fiziska, bet arī psiholoģiska. Man vajadzēja uz sekundi atslēgt prātu un pēc tam skrējienu varēju turpināt,” – atklāja Daniels.

Daniels un Paula savā kāzu dienā:


Daniels Bondars veiksmīgi pieveica 56 km distanci 5 stundās un 45 minūtēs. Viņš tāpat darījis zināmu, ka tas neesot izcils rezultāts, tāpēc jau tagad viņš domājot, ka noteikti piedalīsies arī nākošgad.

LA.lv