Kokteilis
Baudi

Bīstamie labākās draudzenes meklējumi0

Publicitātes foto

Dārsija Bella romāna “Neliels lūgums” tāda paša nosaukuma ekranizācijā galvenās lomas atveido divas jau labi zināmas savas paaudzes aktrises – “Oskaram” nominētā Anne Kendrika un no kulta seriāla “Intrigante” nākusī Bleika Laivlija.

Pateicoties izsmalcinātām bildēm tīmeklī, kas vienā laidā kultivē nevainojamas mātes lomu, kas paspēj itin visu, Stefānija arī ir radījusi savu blogu, un, daloties ar fanēm ar dažādām receptēm, viņa iemantojusi popularitāti, kuru krietni spēcīgāk iegriež viņas labākās draudzenes Emīlijas pazušana. Kādudien palūgusi (atkal) pieskatīt viņas dēlēnu, stilīgā sieviete pazūd bez pēdām, taču teicamniece Stefānija nebūtu viņa pati, ja šo lietu atstātu neatrisinātu, un tālākā filmas “Neliels lūgums” darbība cieši savijusi trillera un detektīva elementus, abām draudzenēm mēģinot saprast savu vietu zem šīs saules.

Apcelšanās par tipiskas mājsaimnieces ikdienu nav tas, pie kā filmas “Neliels lūgums” autori apstājušies. Viņi nenogurdināmo kā bateriju reklāmas zaķi supermājsaimnieci Stefāniju apveltījuši ar izcila detektīva ožu, un kriminālā līnija, kas ik pa laikam atklāj arvien jaunu skatpunktu uz Emīlijas dzīvi, ir tas, kāpēc vispār būtu vērts šo lenti skatīties. Protams, vēl divi iemesli ir abu galveno lomu atveidotājas Anne Kendrika un Bleika Laivlija, un šoreiz “Oskara” nominante Anne Kendrika krietni pārtrumpo seriāla zvaigzni un sociālo tīklu aktīvu darboni Bleiku Laivliju, ar precīziem akcentiem rātnās mājsaimniecītes raksturā un darbībā izceļot izceļamo un nepārforsējot, kā to izdarījusi Laivlija. Nepārprotamās atsauces uz “film-noir” un Laivliju kā femme fatale Pola Fīga darbu atšķir no līdziniecēm, kuru galvenais uzstādījums ir māšu ikdienas attēlošana, taču nekonkrētība šīs filmas vēstījumā un noskaņā ir liels klupšanas akmens, kas liedz apmierinājumu par kinozālē pavadīto laiku.

“Neliels lūgums”/”A Simple Favor”

  • ASV, 2018
  • Režisors: Pols Fīgs
  • Lomās: Anne Kendrika, Bleika Laivlija, Henrijs Goldings, Rūperts Friends, Džīna Smārta
  • Kinoteātros no 21. septembra

Filmas treileris:

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Rutulis atklāj, kurš dziedātājs Latvijā var atļauties Maestro Raimondu Paulu uzrunāt uz “tu”
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO, VIDEO: “plus – size” supermodele Ešlija Grema atklāj, ka ir sava pirmā bērniņa gaidībās
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: talantīgā dziedātāja Linda Leen savaldzina klausītājus un skatītājus Rīgas centrā
17 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Latvijā
Pensionāru federācijas vadītāji nejūtas vainīgi. Ar slēgto banku bija sadarbības līgums
7 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Kā kredītu piedāvātāji dabū mani rokā?
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Glābēji sīkāk par traģēdiju: ugunsgrēkā bojā gājusi 8 gadus veca meitene
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
Krievijā treniņa laikā mirusi perspektīva vieglatlēte
5 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Pirms 30 gadiem tika pavērts dzelzs aizkars
6 stundas