Ilgi gaidītajā latviešu kinofilmā “Bille” galvenā loma uzticēta 10 gadus vecajai Rūtai Kronbergai, ar ko mazā aktrise arī lieliska tika galā un saņēmusi jau daudzus komplimentus par savu darbu. Talantīgā Rūta Kronberga ir ekspolitiķa Daiņa Īvāna mazmeita. Vectētiņš ar kundzi Elvīru, protams, par mazmeitas sasniegumiem, ir ārkārtīgi lepns.

Žurnālam “Kas Jauns” Dainis Īvāns pastāstīja, ka Rūta ir Billes kopija: “Viņa pēc būtības ir Bille – tās izdarības, tā nenormālā grāmatu lasīšana, kas mūsdienu bērniem nav tipiska, – grāmatas ēd ar ēšanu. Un tas raksturiņš arī ir viņas tajā filmā.”

Bet pati Rūta atzinusies, ka uz lomu konkursā esot pretendējušas vismaz vēl simts meitenes. Atceroties filmēšanu, Rūta teikusi, ka vislabāk viņai paticis filmēties naktī. Par aktrisi viņa gan neplāno kļūt: “Es gribētu būt grāmatu ilustratore, jo man ļoti patīk zīmēt.”

Foto: LETA
Desmit gadus vecā Rūta Kronberga filmā "Bille" atveido galveno lomu. Foto: LETA

Režisores Ināras Kolmanes filma stāsta par mazu meitenīti Billi un stāsta notikumi norisinās 30.t0 gadu Latvijā. Par spīti nabadzībai un citām ikdienas grūtībām, mazā Bille neatsakās no sapņiem, nelokās un nelūst, bet atrod pati savu ceļu. Filma tapusi sadarbībā ar Latvijas Nacionālo Kino centru, Lietuvas Kino centru, Čehijas Kino centru un Latvijas, Lietuvas un Čehijas kino profesionāļiem.

Filmas “Bille” treileris: