Kokteilis
Baudi

Bezrūpība un realitāte sešgadīgās Mūnijas dzīvē “Floridas projektā”0

Publicitātes foto

“Floridas projekts” ir arthouse filma, kura bez izteiktas dramaturģiskas virzības notur uzmanību no pirmā kadra līdz beidzamajam, pateicoties spilgtajiem tēliem un emocionāli uzrunājošajam vēstījumam par šķietami bezrūpīgu vasaru sešgadīgās Mūnijas dzīvē.

Režisors Šons Beikers pēc iepriekšējās filmas “Mandarīns” (2015, par transseksuālu prostitūtu), kas ieguva plašu uzmanību neatkarīgā kino festivālos un profesionāļu vidū, jaunajā filmā “Floridas projekts” piedāvā ne tik izaicinošu vēstījumu. Nedabiski violetos un rozā toņos nokrāsotie māju kompleksi ar fantāziju raisošiem nosaukumiem Disnejlendas tuvumā piedāvā kontrastu pilnu pasauli: tepat tūristu galamērķa deguna priekšā mitinās ne tie veiksmīgākie, pārtikušākie un izredzēm pilnākie dažādu rasu izcelsmes amerikāņi, kuri ne bez grūtībām savelk galus kopā, lai spētu samaksāt iknedēļas īres maksu. Vienā no šiem projektiem dzīvo Mūnija kopā ar savu gados ļoti jauno māti, kurai nav īstas nodarbošanās. Meitene pavada dienas kopā ar draugiem, darot bērniem ierastas atļautas un neatļautas lietas, kas reizēm beidzas labi, reizēm ne pārāk, dažreiz palīdz iegūt draugus, bet citreiz tos zaudēt.

Smalkā un neuzbāzīgā klātbūtnes radīšana bērnu ikdienā vedina domāt par hiperreālismu un dāņu kino manifestu “Dogme 95” ar “šeit un tagad” klātbūtni bez kadru uzpucēšanas ar apgaismojuma un mizanscēnas palīdzību, ar atainotā atbilstību realitātei. Radniecīga ar Dogmu ir nepastarpinātās klātesamības radīšana tieši vēstījumā, jo vizuāli filma ir ļoti izsvērts darbs – ar rūpīgi veidotu kadrējumu, kameras kustībām, apgaismojumu, krāsu paleti. Filmai izdevies atrast arī ļoti veiksmīgu aktieru ansambli – jaunpienācējas kino Bruklinu Prinsu (Mūnija) un lietuviet Briu Vinaiti (viņas mātes lomā), kā arī citādu raksturu spēlēt uzdodot pieredzējušajam Vilemam Defo (par ko viņš saņēma labākā otrā plāna lomas atveidotāja nomināciju šī gada “Oskaru” ceremonijā).“Floridas projekts” / “The Florida Project”

  • ASV, 2017
  • Režisors Šons Beikers
  • Lomās: Bruklina Prinsa, Bria Vinaite, Vilems Defo u. c.
  • Kinoteātrī “Splendid Palace”

Video rullītis:

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Laika apstākļu dēļ pārcelts Summer Sound iesildīšanās pasākums ar Ozolu
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā atbrīvoties no 7 liekām lietām ceļasomā?
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TOP 5 seriāli lietainai dienai: pārsteigs ne tikai ar sižetu, bet arī kvalitāti
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

MA
Māris Antonevičs
Latvijā
“Arī ap privātmāju cilvēks joprojām ceļ sētu.” INTERVIJA ar Valsts robežsardzes priekšnieku Gunti Pujātu
1 stunda
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Ilze Kuzmina: Vai laižot latiņu aizvien zemāk, ir iespējams celt izglītības kvalitāti?
2 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolotājiem tomēr būs lielākas algas 1
5 stundas
LE
LETA
Dabā
Ceturtdien līs vairs tikai vietām
5 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
LA.LV jūnijā kļuvis par 3. populārāko ziņu portālu latviešu valodā
6 stundas