Kokteilis
Stilo

BB krēmi un CC krēmi: kāda ir to atšķirība un ko labāk izvēlēties0

Publicitātes foto

Kosmētisko līdzekļu piedāvājums mūsdienās vairs nespēj pārsteigt. Lūk, ierastos tonālos krēmus jau labu laiku ir nomainījuši vairāki citi līdzekļi, kas vienlaikus ietver vairākas koriģējošās un kopjošās īpašības: aplūkosim, kāda ir atšķirība starp BB un CC krēmiem, un kādam ādas tipam viens vai otrs ir vairāk piemērots.

Pirmais tika radīts BB-krēms (Blemish Balm), kas parādījās Āzijas tirgū, aizsākot jaunu tonālo krēmu ēru. Vēl salīdzinoši nesen vizāžisti plaukstās jauca tonālo līdzekli kopā ar mitrinošo krēmu, iegūstot balzāmtipa krēmu ar spēju efektīvi iesūkties ādā. Tieši tādu rezultātu nodrošina BB-krēmi: tie nomaskē ādas nepilnības un pasargā ādu no negatīviem ārējiem faktoriem.
BB-krēmu revolucionaritāte slēpjas balansā starp tonālo līdzekli un mitrinošo krēmu.

Un tā, drīz pēc BB-krēmiem, kosmētisko līdzekļu arsenālu papildināja jaunākais produkts – CC-krēmi, kas apvienoja līdz tam brīdim nebijušas funkcijas. Nosaukums Color Correction (angļu valodā – krāsu korekcija) pasaka priekšā, kādas īpašības piemīt šim kosmētiskajam līdzeklim – tas spēj koriģēt sejas toni.

Kopjošās BB un CC-krēmu īpašības
Gan CC-krēmi, gan BB-krēmi lieliski kopj ādu, tie, pirms to uzklāšanas, ļauj nelietot mitrinošos līdzkeļus. Tāpat abu līdzekļu sastāvā ir SPF-faktors, kas pasargā ādu no kaitīgajiem UV stariem. Taču procentuāli sastāvā esošās koriģējošās īpašības BB-krēmos ir nedaudz vairāk, kā mitrinošās, bet CC-krēmos – pretēji.

Tekstūru atšķirība
BB-krēma uzklāšana vairāk atgādina barojošu krēmu, kas uzklājas biezā slānī. Savu mitrinošo īpašību dēļ BB-krēms ir ideāls sausas ādas īpašniecēm. Bet sievietēm ar taukainu un jaukta tipa ādu ieteicams izvēlēties CC-krēmu, kam ir ļoti maiga un viegla tekstūra.

Pigments
BB-krēmiem piemīt izteiktāka spēja koriģēt, salīdzinot ar CC-krēmiem. Taču CC-krēms lieliski pielāgojas ādas tonim un uzklāts uz sejas izskatās ļoti dabiski. Atbildot uz jautājumu, kas labāks, BB-krēms vai CC-krēms, nav viennozīmīgas atbildes. Bet daži profesionāļi lieto tos pat kopā: pirmais tiek uzklāts CC-krēms, kas palīdz kontrolēt ādas toni, bet virsējā kārtā – BB-krēms, kas palīdz noslēpt nepilnības, tās koriģējot.

LA.lv