Kokteilis
Baudi

Bauskas kantri festivāla pilngadība ar leģendām0

Publicitātes foto

Bauskas Pilskalna estrādē 12. un 13. jūlijā jau 21. reizi norisināsies festivāls “Country Bauska”. Klausītājus priecēs pašmāju grupas “Latvian Blues Band”, “Dakota”, “Sestā jūdze» un citas. Šogad Bausku savā pasaules turnejā iekļāvis leģendārais ģitārists Alberts Lī. Viņš izpilda ne tikai kantrimūziku, bet arī blūzu un rokmūziku.

Visus gadus kopā ar festivālu ir tās idejas autors un viens no producentiem Uldis Ozoliņš, kas par 21. festivālu sajūsmā iesaucas: “Īsta pilngadība! Tā kā pats regulāri apmeklēju citu valstu rīkotos festivālus, tad droši varu teikt, ka mums ir viens no labākajiem kantrimūzikas festivāliem Eiropā.” Nu jau var teikt, ka Bauskas kantri festivāls ir viens no vecākajiem festivāliem Latvijā. “Tas ir regulārs festivāls, un tam ir liels spēks. Festivāls ir noticis katru gadu. Viss, kas ir sasniegts, ir noticis pakāpeniski – solīti pa solītim iets. Viss ir ar skatu nākotnē,” teic Uldis.

Katru gadu Uldis piepilda kādu no saviem sapņiem, aicinot uz festivālu īpašus un kantrimūzikas pasaulē cienītus māksliniekus. Šogad tie ir pat divi – Alberts Lī no ASV un Nīderlandes kantrimūzikas grupa “Cousin Hatfield”. “Cousin Hatfield” festivāla apmeklētājiem sniegs ASV dienvidu daļai raksturīgos klasiskās kantrimūzikas ritmus, papildinot to ar jauneklīgām džeza un blūza skaņām. Kā rezultātā – pieci jauni un talantīgi mūziķi radīs patiesi unikālu un enerģisku skanējumu. “”Cousin Hatfield” ir vieni no retajiem Eiropā, kas uzstājas “western swing” stilā. Tas noteikti ir viskrāšņākais no visa, ko kantrimūzika piedāvā, proti, tradicionālā kantri sintēzi ar džezu. Tā ir tehniski sarežģīta un no mūziķiem prasa augstu profesionalitāti. Tajā pašā laikā “western swing” ir ļoti dzīvespriecīgs, piesātināts ar aranžējumiem un, galvenais, dejot aicinošs. Pērn “Cousin Hatfield” žurnālistu vērtējumā tika atzīts par labāko jaunienācēju Eiropas kantrimūzikas rotācijā,” stāsta Uldis.

Tāpat klausītāji varēs baudīt ASV kantrimūzikas leģendas Alberta Lī uzstāšanos, kurš dalību festivālā Bauskā iekļāvis savā 2019. gada pasaules turnejas kalendārā. “Viņš bieži muzicējis kopā ar Ēriku Kleptonu, pēdējā laikā uzstājas kopā ar Vinsu Džillu un Villiju Nelsonu. Pirmo reizi prestižajai “Grammy” balvai Alberts Lī nominēts kā komponists, kad sarakstīja dziesmu “Country Boy”, ko izpildīja Rikijs Skags. 2002. gadā viņam piešķirta “Grammy” balva kā labākajam kantrimūzikas ģitāristam,” papildina Uldis.

Šogad festivāls norisināsies uz divām skatuvēm un kā katru gadu būs īpašais brīvdabas koncerts Bauskas pilsētā. “Teritorijā būs divas skatuves, uz kurām divu dienu ilgumā kāps virkne pasaulē un Eiropā atzītu māk­slinieku, kā arī pašmāju zvaigznes. Plašā festivāla programma ļaus apmeklētājiem gan iepazīties ar mūzikas žanra aktualitātēm pasaulē un Eiropā, gan pavisam noteikti nodrošinās iespēju “izdziedāties” pie vietējo mūziķu dziesmām. Arī es kopā ar savu grupu uzstāšos festivāla otrajā dienā,” stāsta mūziķis un festivāla producents Mārtiņš Jātnieks.

Uz festivāla lielās skatuves uzstāsies arī Igaunijas grupa “Chick N Band”, vācu “Big S”, kā arī virkne pašmāju mūziķu: “Latvian Blues Band”, “Carnelian&Bekars Band”, “Sestā Jūdze”, “Dakota”, “The Rolltones” un “Martins Jatnieks Band”.

Saistītie raksti

Savukārt paralēli uz festivāla mazās skatuves uzstāsies “Eddie Dove Band”, “Hank Williams Tribute” no Lietuvas, “Bekars”, Aivars Birzmalis un Jānis Misiņš, “Zelta kniede”, “Mustangs”, “Country Side”. Tāpat abu festivāla dienu garumā paredzēti līnijdeju priekšnesumi.

Kad un kur?

  • 12., 13. jūlijā plkst. 19.00 Bauskas Pilskalna estrādē
  • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs
  • Cena: EUR 15–30
  • Papildu informācija un festivāla programma: www.countrybauskafestival.lv
LA.lv