Kokteilis
Baudi

Bauskā notiks seno sajūtu festivāls “Vivat Curlandia!”0

Foto: Edgars Namiķis

Ceturto gadu 20. un 21. jūlijā Bauskas pilī, Bauskas Kultūras centrā un Bauskas Sv. Gara baznīcā Kurzemes – Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivālā “Vivat Curlandia!” izskanēs viduslaiku, renesanses un agrīnā baroka mūzika, ko atskaņos mūziķi no Latvijas, Lietuvas, Šveices, Korejas, Austrijas, Spānijas, Itālijas, Krievijas, Nīderlandes un Lielbritānijas.

Festivālu atklās viens no šā brīža Eiropā atzītākajiem jaunās paaudzes viduslaiku mūzikas ansambļiem “Rumorum” no Šveices, kurš Latvijā rezidēs jau nedēļu pirms festivāla koncerta un Bauskā iestudēs īpaši radītu viduslaiku mūzikas programmu “Tenperantia”.

Latvijā atgriezīsies viduslaiku mūzikas grupa “Eloqventia” no Spānijas. Festivāla mākslinieciskais vadītājs Māris Kupčs saka: “Grupa, kura pierāda, ka viduslaiku mūzika var būt ļoti mūsdienīga, temperamentīga un aizraujoša.” Festivāla programmu turpinās Eiropā plaši zināmā dziedātāja, mecosoprāns Romina Basso un virtuozais, daudzas godalgas ieguvušais ģitārists Alberto Mesirca no Itālijas, Bauskas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem piedāvājot programmu “Sì dolce è’l tormento”, kas būs kā baroka mūzikas ceļojums caur cilvēka kaislībām.

“Festivāla visvairāk gaidītais notikums – Marco da Gagliano operas “La Dafne” uzvedums vēsturiskajā sveču apgaismojumā ikvienam klausītājam ļaus ar visām maņām izjust 17. gadsimta operas, mūzikas, režijas, tērpu un tā laika cilvēku estētiskos ideālus,” stāsta M. Kupčs. Uzvedumos piedalīsies Eiropas Operas akadēmijas jaunie solisti, baroka orķestris “Collegium Musicum Riga”, baroka koris “Collegium Choro Musici Riga”, diriģents Māris Kupčs, kā arī vēsturisko žestu un retorikas speciāliste, arfiste Katerina Antonenko no Lielbritānijas/Krievijas.

Festivāla pirmo dienu noslēgs Bauskas pils rīkotais koncertuzvedums “Zaudētā Paradīze”, ko atskaņos Bauskas pils seno deju grupa “Galms”, ansamblis “Trakula” un Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas bērnu koris “Via Stella”.

Saistītie raksti

Visi festivāla otrās dienas koncerti un pasākumi būs bez maksas. Bauskas Sv. Gara baznīcā izskanēs soprānu Anetes Viļumas un Ievas Pļaviņas 17. gadsimta mūzikai veltīta programma. Bauskas pils pagalmā norisināsies VI paukošanās turnīrs “Ius Gladii” jeb Zobena tiesības. Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties sacensībās šaušanā ar arbaletu. Bauskas pilī izskanēs soprāna Ilzes Grēveles-Skaraines veidotā kamermūzikas programma “La Donna” un pieklusinātas noskaņas koncerts ar aktrisi un dziedātāju Elīnu Avotiņu un blokflautisti Ievu Nīmani. Festivālu ar programmu “Vibes of Purcell” noslēgs senās mūzikas ansamblis “Neymann Ensemble”, kurā apvienojušies mūziķi no Latvijas, Austrijas un Itālijas.

Kad un kur?

  • 20. jūlijs no plkst. 12.00 līdz 22.00 Bauskas pilī
  • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: no EUR 10 un 15
  • 21. jūlijā plkst. 11.30 Bauskas Sv. Gara baznīcā un no 12.00 Bauskas pilī
  • Plašāka informācija www.earlymuswic.lv
LA.lv