Kokteilis
Ceļo

Dodies aizraujošos ceļojumos tepat Baltijā: no kuģa katastrofas simulatora Lietuvā līdz apgrieztajai mājai Igaunijā0


“Apgrieztā māja” Igaunijā, Tartu pilsētā.
“Apgrieztā māja” Igaunijā, Tartu pilsētā.
Publicitātes foto

Aizvadītās nedēļas nogalē Ķīpsalā norisinājās 25. jubilejas izstāde “Balttour 2018”, kurā piedalījās 860 tūrisma uzņēmumi no 39 pasaules valstīm, tostarp pirmo reizi no Islandes un pēc ilgāka pārtraukuma – ASV, Bulgārijas un Kipras. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu augusi arī ceļotāju interese par Baltijā lielāko tūrisma izstādi, trīs dienās sasniedzot teju trīsdesmit tūkstošus apmeklētāju.

Lai gan “Balttour 2018” pirmās dienas rīta cēliens bija izsludināts par profesionāļu laiku, kad biļešu cenas trīskārt augstākas par parastajām, apmeklētāju netrūka, un ne visi bija tūrisma biznesa pārstāvji. Šo laiku izmantoja arī tie, kam netīk burzma, bet ir vēlme nesteidzīgi izraudzīties savus nākamā gada ceļojumus. Tiešām, jau sestdien hallē “Atklāj pasauli!” ap pusdienlaiku pie lielāko tūroperatoru stendiem valdīja tāda drūzma, ka grūti bija paspraukties garām un prātīgāk bija doties uz otru halli “Apceļo Latviju!”, kur mierīgāka gaisotne, pa ceļam atrisinot krustvārdu mīklu, ko loterijai piedāvāja Ārlietu ministrijas un VID Muitas pārvaldes stendā, pievēršot uzmanību drošai ceļošanai.

Lietuvā atklāts Jūras muzejs

“Balttour 2018” piedalījās arī vairāk nekā 30 Igaunijas un Lietuvas tūrisma uzņēmēju. Līdztekus visizdevīgākajiem piedāvājumiem SPA kūrortos Druskininkos un Birštonā izstādes apmeklētāji varēja iepazīties ar dažādiem jaunumiem. Šovasar virs Viļņas vēsturiskā centra būs iespējams palidināties gaisa balonā, apskatīt Lietuvas Jūras muzeja atjaunoto delfināriju un iespaidīgo ekspozīciju Klaipēdā – 24 akvārijus un pingvīnu koloniju, paviesoties 25 metrus garajā stikla tunelī zem centrālā akvārija, lai vērotu virs galvas peldošās zivis, un izmēģināt kuģa katastrofas simulatoru. Savukārt Klaipēdas pilī tikko atvērts mūsdienu Otrā pasaules kara muzejs “39/45”. Divās daļās veidotā ekspozīcija parāda pilsētu Otrā pasaules kara laikā un pēc tā.

Kretingas muzejs aicina doties uz iespaidīgo ziemas dārzu ar 170 dažādu augu sugām, ūdens kaskādēm, bruņurupučiem un papagaiļiem. Lietuvas otrajā lielākajā pilsētā Kauņā pērn atklāts iespaidīgs interaktīvais izglītības un izklaides centrs “CurioCity”, kur gan bērni, gan vecāki var doties lidojumā ar kosmosa kuģi, iejusties neatliekamās palīdzības brigādes dalībnieka lomā, pārvarēt šķēršļu taku ugunīgas lavas upē, dzēst ugunsgrēku vai pārbaudīt spēkus skaņu ierakstu studijā.

Lietuvas Jūras muzejs:

Igaunija aicina uz Roņu salu

Arī Igaunijā netrūkst SPA kūrortu, taču visus pārspēja Verskas veselības kūrorta piedāvājums – diviem cilvēkiem pavadīt divas dienas šajā iestādē tikai par 59 eiro. Tas vēl nebija viss, jo igauņi vilināja noīrēt pasākumiem Vīrelaidas salu, kas atrodas pa vidu starp Muhu salu un cietzemi, apmeklēt Roņu salu – Igaunijas mazāko pagastu (11,9 kv. km) ar Gistava Eifeļa projektēto un Francijā ražoto bāku – un paviesoties iespaidīgajā Kuresāres pilī, lai iepazītos ar jaunajām virtuālajām ekskursijām. Uz Tartu zinātnes centra “AHHAA” jaunajiem piedzīvojumiem, tostarp izpētīt īstu aci, aicināja tā darbinieki, uz lielās skatuves rādot dažādus eksperimentus, kas klātienē būs pieejami arī latviešu valodā. Bet arī “AHHAA” stendā nebija garlaicīgi, jo ikviens varēja savas prasmes pārbaudīt uz slēpošanas trenažiera virtuālajā trasē.
Aizraujošs piedzīvojums solās būt Apgrieztās mājas apmeklējums, kas atrodas iepretim Igaunijas Nacionālajam muzejam. Visbeidzot vērtīgi būs paciemoties Paides Laika centrā “Wittenstein”, kas ir vienīgais tūrisma objekts Baltijā, kas vēsturi izstāsta ar humoru. Vallimē kalna deviņus stāvus augstajā nocietinājumu tornī esošais lifts vienā mirklī ļaus pārvarēt laiku, aizvedot no viena laikmeta citā.

“Apgrieztā māja” Igaunijā, pilsētā Tartu.
Publicitātes foto
LA.lv