Kokteilis
Dzīvo

Bailes no nabas, pogām un vēl 13 visneparastākās cilvēku fobijas0

Publicitātes foto/pixabay.com

Par fobiju sauc uzmācīgu baiļu sajūtu no ikdienišķām lietām vai sociālām situācijām. Šādas sajūtas veidojas dažādu psihožu rezultātā. Izrādās, pasaulē ir aptuveni tūkstotis dažādu fobiju. Baiļu saraksts ir tik milzīgs, ka šodien gandrīz katrs trešais tajā var atrast savas bailes.

Starp citu, daudzi cilvēki, dzīvojot ar kaut kādām nenosakāmām bailēm, pat nenojauš, ka ir pakļauti fobijai. Mēs piedāvājam visdīvaināko cilvēka fobiju sarakstu.

Publicitātes foto/pixabay.com

Dekstrofobija – bailes no lietām un priekšmetiem, kas izvietotas no cilvēka pa labi. Zinātnieki uzskata, ka šīs fobijas saknes meklējamas bērnībā – kad bērns bija pieradis gaidīt briesmas no labās puses.

Dorofobija – bailes saņemt vai pasniegt dāvanas. Sākotnēji šīs bailes pat šķiet aizraujošas. Tomēr, ja ieskatās problēmā dziļāk, tad šo baiļu avots meklējams bērnības kompleksos un nosodījumos.

Kumpunofobija – bailes no pogām. Psihiatri noskaidrojuši, ka no šīm bailēm cieš viens cilvēks no 75 000.

Omfalofobija – bailes no nabas. Ar šīm bailēm slimie baidās pieskarties svešai nabai un pat paskatīties uz to. Tas saistās ar to, ka naba viņiem asociējas ar mātes nabassaiti un dzemdi.

Penterofobija – bailes no sievasmātes vai vīramātes Un tā nav anekdote, bet reāla psihiska novirze, jo slimais vienkārši nav spējīgs kontaktēties ar savas otras pusītes māti.

Hairofobija – bailes iesmieties tam nepiemērotā brīdī, piemēram, bērēs.

Publicitātes foto/pixabay.com

Emodžifobija – bailes palikt nesaprastam, elektroniskajos paziņojumos izmantojot emocijikonas. Slimo baida fakts, ka viņa nosūtīto smaidiņa ikonu varētu nepareizi saprast.

Selfijfobija – bailes uzņemt sliktu selfiju. Šī fobija var izpausties kā histēriska pašbilžu uzņemšana līdz vislabākā rezultāta iegūšanai. Ārsti uzskata, ka šī ir nopietna psihiska novirze, kas var novest pie sliktām sekām.

Gargantofobija – bailes no teletūbijiem. Šīs bailes radās, kad uz ekrāniem parādījās bērnu attīstošā izklaides programma „Teletūbiji”. Slimos biedē šī raidījuma galveno varoņu ārējais izskats.

Dikefobija – bailes no taisnīguma. Acīmredzot tiem, kur cieš no šīs fobijas, dzīve ir nepārtraukta likuma pārkāpšana.

Nomofobija – bailes palikt bez mobilā telefona. Slimais var krist histērijā, ja nejauši mājās ir atstājis savu viedierīci.

Publicitātes foto/pixabay.com

Papafobija – bailes no Romas pāvesta. Arī tā gadās. Sākotnēji šī fobija balstījās uz bailēm no mācītājiem, bet vēlāk tā tika noformulēta kā atsevišķas bailes – bailes tieši no Romas pāvesta.

Plutofobija – bailes no bagātības. Ir daudz piemēru, kad cilvēki, kuriem piederējuši miljardi, ir dzīvojuši ļoti vienkārši un pat valkāja cauras zeķes. Vai viņus var saukt par plutofobiem vai viņi vienkārši ir ļoti ekonomiski – psihiatri noklusē.

Deipnofobija – bailes no vakariņām un sarunām pie vakariņu galda. Acīmredzot tādas bailes rodas, kad cilvēks pāris reizes nokļuvis neērtā situācijā vakariņu laikā.

Kriminofobja – bailes izdarīt noziegumu. Visdrīzāk, slimajiem rokas tā vien niez kaut ko nelāgu izdarīt, bet paniskās bailes izraisa pati sapratne par to, ka viņi var izdarīt kaut ko pretlikumīgu.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Latvijā radīts pirmais bezgrēka saldējums: tikpat garšīgs, bet mazāk kaloriju
2 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Prāta vētras” koncertā Liepājā būs pieejama apsargāta velonovietne
2 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: klajā nācis video, kurā nofilmējušās 100 skaistākās Latvijas meitenes
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
“Sabiedrība ir neizglītota!” Kādēļ neprotam pieņemt cilvēkus ar invaliditāti?
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Liepājā veikala kasiere “vēsi” iepērkas ar klienta aizmirsto kredītkarti
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Vecrīgā atklāj “Maxima Express” veikalu ar paplašinātu kafejnīcas zonu
22 minūtes
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
“Zemestrīce” valdošajā koalīcijā pēc Mežvieta atkārtotas apstiprināšanas amatā
43 minūtes
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Ļaudis šajā koalīcijā tik viegli aizvainojami, ka bail
5 stundas