Sakravāt koferi atvaļinājumam – šis izaicinājums zināms teju katrai ģimenei. Ja ģimenē ir mazi bērni, bagāžā būs vēl vairāk nepieciešamo lietu. „Kidy Tour” pārdošanas daļas vadītāja Margarita Šteimaka sniedz padomus, kā sagatavoties atvaļinājumam pēc iespējas mierīgāk.

Mazu bērnu vecāki var vien nostalģiski kavēties atmiņās par laikiem, kad bērnu vēl nebija, un koferi atvaļinājumam varēja sakravāt pēdējā vakarā pirms ceļojuma. Jo mazāks bērns, jo garāks nepieciešamo lietu saraksts: ratiņi, apģērbs dažādiem laikapstākļiem, rotaļlietas, uzkodas…

1. Izveidot sarakstu – vislabāk datorā

Nepieciešamo lietu sarakstu vajadzētu sastādīt uzreiz pēc ceļojuma rezervācijas, nevis atlikt uz pēdējo brīdi. Saraksta punktus ieteicams grupēt kategorijās, piemēram, ceļošanas dokumenti, apģērbs, tehnika, lietas bērniem un tamlīdzīgi.
Ja vienreiz esat izveidojis un saglabājis šādu sarakstu datorā vai telefonā, nākamajā ceļojumā atliks vien to atjaunot, tādējādi varēs ietaupīt daudz laika.

2. Nepārsniedz atļauto bagāžas svaru

Ja dosieties ceļojumā ar lidmašīnu, informāciju par bagāžas svaru var meklēt aviosabiedrības vai tūroperatora mājaslapā. Piemēram, ikviens „Kidy Tour” klients var pārvadāt 20 kg nododamo bagāžu un 7 kg rokas bagāžu. Bērniem līdz 2 gadu vecumam ir atļauta bagāža, kas nav smagāka par 5 kg. Var pārvadāt arī saliekamus bērnu ratiņus. Ieteicams bagāžu jau iepriekš nosvērt un pārliecināties, ka svars koferos ir sadalīts vienmērīgi.

3. Neņem līdzi tik daudz apģērba

Ikviens, kurš kaut reizi kravājis ceļasomas, zina, ka lietu vienmēr ir vairāk nekā vietas. Lielāko daļu bagāžas parasti veido ģimenes locekļu apģērbs, tāpēc ir vērts apdomāt, ko no apģērba iespējams atstāt mājās. Ja neplānojat katru dienu valkāt citas drēbes, ietaupīsiet daudz vietas. Turklāt vairumā viesnīcu ir pieejami apģērba mazgāšanas pakalpojumi. Ja apmetīsieties pilsētā, ir iespējams izmantot pašapkalpošanās mazgātavas, kas parasti nav dārgs prieks.

4. Iznomā bērnu ratiņus uz vietas

Bērnudārza vecuma bērnu vecāki pirms ceļojumiem bieži vien apsver iespēju ņemt līdzi bērnu ratiņus, jo karstais klimats un lielie attālumi ātri vien nogurdina mazos ceļotājus. Taču jāatgādina, ka tūristu iecienītās vietās vai pat pašās viesnīcās ir pieejami bērnu ratiņu nomas pakalpojumi. Pat vēl esot mājās, varat izvēlēties ērtāko un piemērotāko ratiņu modeli un citas bērniem paredzētas lietas.