Kokteilis
Baudi

Atmodas laika dziesmas kopā ar Armandu Birkenu, Loriju Vudu un Ievu Akurateri novembrī ceļos pa visu Latviju0

Foto: Mārtiņš Plūme

No 8. novembra patriotiskā koncertprogramma “Manai tautai” skanēs visā Latvijā, kurā atkal apvienosies leģendārās apvienības “Čikāgas piecīši” dalībnieki Armands Birkens un Lorija Vuda, kā arī Ieva Akuratere – mākslinieki, kuri ar savu daiļradi stiprinājuši latviešu pašapziņu.

Pirms gada, Latvijas simtgadē, mākslinieki apvienojās un izskanēja pirmie “Manai tautai” koncerti. Šogad mākslinieki nolēmuši Latvijas svētku mēnesī ar koncertiem iepriecināt klausītājus visā Latvijā. “Programma būs papildināta ar vairākām dziesmām, bet pamatā būs tās pašas skaistās, iemīļotās dziesmas, ko dziedājām pagājušā gada koncertos,” atklāj koncertu producente Maira Miķelsone. “Ideja radās man, sagaidot mūsu Latvijas simtgadi. Man pašai ļoti tuvas ir “Čikāgas piecīšu” un Ievas Akurateres Atmodas laika dziesmas, tādēļ ir liels prieks būt kopā koncertos ar šiem leģendārajiem māksliniekiem. Programma tika izveidota kopā ar mūziķiem, un tā sirsnīgi uzrunā katru klausītāju.”

Koncerta nosaukums radies no Ievas Akurateres izpildītās neoficiālās Dziesmotās atmodas himnas “Manai tautai”, kas pirmoreiz skanēja 1988. gadā – festivālā “Liepājas dzintars” un pēc tam tautas manifestācijā Mežaparkā.

Saistītie raksti

Koncertos skanēs klausītāju iemīļotās dziesmas “Manai tautai”, “Lūgšana”, “Pazudušais dēls”, “Mūsu mīlestība”, “Rīta stundai ir sievietes vārds” un daudzas citas. “Ir ļoti svarīgi atcerēties arī senākus laikus un to, kā mēs pie savas neatkarības, valsts atjaunošanas esam nonākuši. Ļoti būtiska daļa no tā visa ir mūzikai, kas tajā laikā skanēja un palīdzēja cilvēkiem saglabāt cerību, optimismu un varbūt reizēm arī kaut kādu cīņas spēku. Cilvēciskās tēmas nenoveco. Tostarp patriotiskās,” ir pārliecināta Lorija Vuda. Arī Armands Birkens ir pārliecināts, ka mūzikai ir spēks: “Nenoliedzami, mūzikai liels spēks vienmēr ir bijis, un es domāju, ka būs un ir arī šodien. Esmu ļoti priecīgs, ka varu būt Latvijā un piedalīties Neatkarības svētkos. Arī dalīties ar dziesmām. Toreiz, kad dziesmas rakstīja, protams, gribējām kaut ko patriotisku, kaut ko latvisku, kaut ko vērtīgu pateikt. Mūsu daudzo dziesmu autors Alberts Legzdiņš un mēs, viss ansamblis, pie tā piestrādājām. Tas ir ārkārtīgi jauki, ka mēs varēsim šajos svētkos atkal dziedāt dziesmas, kas mums trim ir bijušas svarīgas jau gadu desmitiem.”

Kad un kur?

 • 8. novembrī plkst. 19.00 Talsu Tautas namā
 • 12. novembrī plkst. 19.00 Ādažu Kultūras centrā
 • 14. novembrī plkst. 19.00 Bauskas Kultūras centrā
 • 15. novembrī plkst. 19.00 Liepājas Latviešu biedrības namā
 • 16. novembrī plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības namā
 • 19. novembrī plkst. 19.00 Mārupes Kultūras namā
 • 20. novembrī plkst. 19.00 Ogres novada Kultūras centrā
 • 21. novembrī plkst. 19.00 Smiltenes novada Kultūras centrā
 • 22. novembrī plkst. 19.00 CATA kultūras namā Cēsīs
 • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
 • Cena: EUR 10–22

Ieva Akuratere “Manai tautai”:

LA.lv