Jau šodien Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā atklās īpašu IKEA dizaina ikonām veltītu izstādi.  Izstādē būs apskatāmas leģendāras mēbeles un interjera priekšmeti, kuru dizains radīts pēdējos 75 gados – laikā no 1950. gada līdz mūsdienām. Izstāde būs apskatāma no 25. janvāra līdz 10. februārim bez maksas.

IKEA 75 gadu jubilejas izstādē varēs aplūkot retro dizaina ikonas, kas tapušas 50.–60. gados, košas un izteiksmīgas 70.-80. pērles, kā arī 90.-2000. gadu leģendas atturīgā minimālisma stilā, kas Latvijā saistās ar skandināvu dizainu. Ekspozīcijā redzamas pārmaiņas, kas laika gaitā skārušas mēbeļu ārējo veidolu un ražošanas tehnoloģijas. Izstādē apskatāmās leģendārās mēbeles ierobežotu laiku ir nopērkamas IKEA veikalā Rīgā.

Publicitātes foto

Atzīmējot 75. gadadienu, mēs vēlējāmies, lai mūsu mēbeles, ko bija iemīļojušas iepriekšējās paaudzes, piedzīvotu jaunu uznācienu mūsdienu mājokļos, piemēram, atpūtas krēslu EKENÄSET, ko tā pirmsākumos 1957. gadā sauca ESBJERG. Tā iedvesmas avots ir toreiz ļoti iemīļotais funkcionālais dāņu dizains. Raksturīgi lakonisks koka rāmis un ērta polsterēta sēdvieta. Ne vienam vien atausīs atmiņā, kā tētis vai vectētiņš lasīja avīzi, atlaidies līdzīgā atpūtas krēslā.

Izstādi atklās 25. janvārī plkst. 11.00. Atklāšanā arhitekte, žurnāliste un LNB Izstāžu centra vadītāja Ieva Zībārte sniegs ieskatu Latvijas interjera vēstures attīstībā, savukārt IKEA komunikācijas un interjera dizaina nodaļas vadītāja Baiba Freija pastāstīs, kādas ir mūsdienu Latvijas mājokļu raksturīgākās iezīmes. Antropologs un pilsētplānotājs Viesturs Celmiņš ar dizaina pētnieci un pasniedzēju Lieni Jākobsoni un pārējiem pasākuma dalībniekiem diskutēs par to, kādas būs mūsu mājas nākotnē un kādas pārmaiņas gaidāmas.