Kokteilis
Baudi

Arī šogad Tallinas Mūzikas Nedēļas ietvaros būs “Positivus” un “I Love You Records” skatuves0


Popmūzikas grupa “Polifauna” no Latvijas.
Popmūzikas grupa “Polifauna” no Latvijas.
Publicitātes foto

Tallinas Mūzikas Nedēļa (Tallinn Music Week, TMW) ir viens no lielākajiem pilsētvides mūzikas industrijas pavasara pasākumiem Baltijā, kas norisināsies Igaunijas galvaspilsētā Tallinā jau desmito reizi no 2. līdz 8. aprīlim. Nedēļu garas talantu, zinātkāres, radošuma, brīvības un jubilejas svinības. Katru gadu tajā tiek atklātas jaunas un nozīmīgas mūzikas zvaigznes. Nokļūšana uz TMW skatuves katram jaunajam mūziķim ir nepārprotams vēstījums – tu esi pamanīts. Jau septīto gadu “Positivus festivāls” kopā ar “I Love You Records” piedāvā īpaši sagatavotu programmu 7. aprīlī – “Kino Sõprus”, kurā būs iespējams iepazīt jaunos mūziķus un grupas.

Šogad “Positivus” un “I Love You Records” programmas ietvaros varēs iepazīties ar septiņām jauno mākslinieku grupām. To starpā ar alternatīvo mūzikas apvienību “Bucharest” (IL), multi-instrumentālistu un mūziķi “Högni” (IS), vizuālo mākslinieci un dziesmu autori Maïa Vidal (ES), kuras dziesmās saklausāmas dažādu kultūru sajaukums, somu indie-roka grupu “NEØV” (FI), popmūzikas grupu no Latvijas “Polifauna” (LV), kas spēj radīt melodisku, sapņainu un tehniski kvalitatīvu mūziku, igauņu alternatīvo roka grupu “Sibyl Vane” (EE) un mūzikas apvienību no Zviedrijas “The Hanged Men” (SE).

Psihedēliskā popmūzika un drīmpops ir tie žanri, kas ļāvuši satikties mūziķiem no pavisam dažādiem projektiem, kā rezultātā “Polifauna” spēj radīt melodisku, grūvīgu, psihodēlisku, sapņainu, meditatīvu, kā arī estētiski un tehniski kvalitatīvu mūziku, kas izdota arī debijas albuma formātā. Dream pop, shoegaze, post punk revival, psychodelic rock žanrus, kas ieskanas “Polifaunas” muzikālajā materiālā var saukt vēl un vēl, taču ikviens klausītājs vislabāk sajutīs, kā īsti skan “Polifaunas” dvēsele.

Festivāla programmā šogad tiks pārstāvēti 250 mākslinieki no vairāk kā 30 pasaules valstīm. TMW organizē speciālu programmu gandrīz katram mūzikas žanram, kas izveidota no mākslinieku pieteikumiem un vietējo komandas ekspertu viedokļiem.

Papildus koncertiem galvaspilsētas svarīgākajās vietās TMW ietvaros notiks mūzikas nozares konference, pilsētas skatuves koncerti “City Stage”, sarunu sērija “TMW Talks”, restorānu festivāls “TMW Tastes”, īpaša programma “TMW Arts”, dizaina tirgus, mūzikas darbnīcas jauniešiem un visdažādākās pilsētvides aktivitātes.

LA.lv