Kokteilis
Apbrīno

Arhitekts Vilnis Štrams kopā ar dzīvesbiedri Vitu Liberti atklājuši mākslas fondu0

Foto: LETA

Arhitekts Vilnis Štrams kopā ar dzīvesbiedri, advokāti Vitu Liberti, mākslas kritiķi un žurnālistu Jāni Borgu nodibinājuši fondu “VW Foundation”. Fonda mājas lapā vēstīts, ka fonda dibinātāji ir mākslas entuziasti un tā darbības misija ir veicināt laikmetīgās mākslas pieejamību un izglītību Latvijā.

Fonda mājas lapā teikts – “Fonds vēlas veicināt Latvijas radošās vides sadarbību ar ārvalstu māksliniekiem, teorētiķiem, kuratoriem, mūziķiem un citu radošu profesiju pārstāvjiem. Gan izstādes, gan rezidenci VV Foundation plāno attīstīt kopā ar laikmetīgās mākslas izglītības programmu, kas ietvers lekcijas, sarunas ar kuratoriem, performances, meistarklases, mākslinieku darbnīcu apmeklējumus. Fonda pamatvirzieni ir saturiski kvalitatīvu un starptautisku izstāžu producēšana, pirmās mākslinieku rezidences izveidošana Pāvilostā, Latvijā, kā arī laikmetīgās mākslas izglītības programmas izstrādāšana.”


Atgādināsim, ka Viļņa Štrama vārds plašāk sabiedrībā izskanēja 2011.gada pavasarī, kad viņu atzina par vainīgu tā dēvētajā Rīgas domes korupcijas lietā un piesprieda astoņu gadu cietuma sodu. Ieslodzījumā Vilnis pavadīja četrus gadus un tika atbrīvots 2015.gadā.

Vilnis, pēc četriem cietumā pavadītajiem gadiem sniedza arī intervijas, kurās atklāja, ka ieslodzījums viņam atņēmis ļoti daudz – gan iekrājumus, gan ģimeni (Viļņa Štrama toreizējā sieva Brigita Štrama no vīra izšķīrās, kamēr viņš bija ieslodzījumā).

Tomēr drīz vien Vilnis sabiedrībā tika manīts simpātiskas sievietes sabiedrībā un neslēpa, ka viņam ar ši sievieti ir tuvas attiecības – tā bija zvērināta advokāte, arī “VW Foundation”dibinātāja Vita Liberte.

Nu Vilnis un Vita, būdami dzīvesbiedri, uzsākuši šī fonda darbību.


Viļņa dzīvesbiedre Vita, atklājot fondu:

LA.lv