Pētījumos konstatēts, ka telpaugi birojā padara ļaudis laimīgākus un darbu produktīvāk. Biofīlijai veltītu pētījumu pagaidām ir nedaudz, tomēr šī zinātnes joma ļoti ātri paplašinās. Zinātniekiem, kas specializējas ekoloģiskos pētījumos, pievienojas daudzu citu zinātnes nozaru pārstāvji, – ekopsihologi, endokrinologi un neirobiologi, jau vēstīja Kokteilis.lv.

“Jā, arī Latvijā šī tendence ir aktuāla un arvien vairāk Latvijas uzņēmēju sāk novērtēt uz cilvēku vērstu darba vides dizaina izveidi,” atzīmē Kārlis un Rita Lauderi no “Lauder Architects”.

“Šī virziena tendences mēs pielietojam mūsu aktuālajos arhitektūras darbos, no kuriem pēdējais ieguva Latvijas dizaineru savienības 2017 lielo balvu par kopstrādes biroja izveidi “Teikums” Jaunā Teika kvartālā.

Šajā projektā mēs gājām soli uz priekšu un radījām viscaur integrētas dažādas dabas sajūtas un ar to vizuālas asociācijas, kas kopumā lietotājiem piedāvā gan ikdienas atpūtas veldzi, gan radoša potenciāla dzirksti. Darba kreativitāti paaugstina tieši patīkama un ar dabu saistīta radoša darba vides atmosfēra,” piekrīt arhitekti.

Lauderu darbus var apskatīt šeit!

VISU RAKSTU PAR DABAS IENĀKŠANU BIROJU VIDĒ LASI ŠEIT!