Kokteilis
Baudi

Ar papildkoncertu turpinām svinēt aktiera Edgara Liepiņa 90 gadu jubileju0

Publicitātes foto

Ņemot vērā skatītāju lielo interesi, 12. aprīlī VEF Kultūras pilī Rīgā notiks Edgara Liepiņa jubilejas papildkoncerts, kur uz vienas skatuves satiksies Edžus cīņu biedri un talanta pārmantotāji – komponisti Mārtiņš Brauns un Juris Kulakovs, grupa “Ārprāts’88” (Valdis Muktupāvels, Juris Sējāns, Leons Sējāns), aktieri Gunārs Placēns un Edgars Pujāts, dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels, Atis Ieviņš, Olga Stupiņa, Inta Gudovska, Anita Levša.

Šajā gadā savu 90 gadu jubileju svinētu leģendārais latviešu dziedošais aktieris Edgars Liepiņš. “Viņa spilgtais āksta un traģiķa tēls, īpaši viņam rakstītas dziesmas un Edžus trāpīgie citāti no televīzijas un audio ierakstiem joprojām uzrunā jaunus un jaunus viņa daiļrades cienītājus,” uzsver koncerta producents Jānis Kļaviņš.

Edgars Liepiņš, lai arī dažbrīd magnetofonu lentēs un visu formātu platēs vairākās paaudzēs nodrillēts līdz apnikumam, nav tikai viens no runčiem vai “lācītis” ar “ārkārtīgi maigu pedalizāciju” – tās skaudrās un nopietnās notis un dzejas rindas, šķiet, nepelnīti aizmirstas vai mazāku ievērību guvušas, jo tolaik, astoņdesmitajos gados, tāpat viss bija ne pārāk spoži un priecīgi. Tāpēc tagad, Edgara deviņdesmito jubileju sagaidot, ir vēlme to nosūbējumu mazliet uzpucēt un, Edgaru Liepiņu pieminot, kopā ar viņa līdzgaitniekiem un mūzikas virtozauriem atsaukt atmiņās. Kā teica Edžus: “Vajag tik’ rakt!” saka Edgara Liepiņa dēls Kristaps, kurš vadīs jubilejas koncertu. Tajā skanēs dziesmas no koncertprogrammām, kas tapušas sadarbībā ar komponistiem Raimondu Paulu, Mārtiņu Braunu, Juri Kulakovu, un arī paša Edžus sarakstītās dziesmas.

LA.lv