Kokteilis
Baudi

Ar nebijušu vērienu: norisināsies Laimas Vaikules festivāls Jūrmalā0

Foto: Jānis Spigovskis

Laimas Vaikules starptautiskais mūzikas festivāls “Laima Rendezvous Jūrmala”, kas šogad svin piecu gadu jubileju, notiks no 18. līdz 21. jūlijam Dzintaru koncertzālē. Līdz šim vērienīgākajā festivālā kuplā skaitā uzstāsies Austrumeiropas – lielākoties NVS valstu – estrādes zvaigznes, kā arī Latvijas mūziķi un grupas. Ne tikai mākslinieku sastāvs, arī cena par galdiņu Dzintaru koncertzālē ir iespaidīga – līdz pat trim tūkstošiem eiro.

Šogad festivālā kopskaitā piedalīsies vairāk nekā 40 mākslinieku no 14 valstīm. Uzstāsies Krievijas zvaigznes Grigorijs Ļepss, Sergejs Lazarevs, Stass Mihailovs, Valērijs Meladze, kā arī Lolita, Valērijs Sjutkins, Tomass Nevergrīns, Albīna Džanabajeva, “Vremja i steklo”, Sergejs Mazajevs, Ļubova Uspen­ska, Aļona Sviridova, Mario Biondi, Nino Katamadze, Roberto Kel Torress un daudzi citi. Pirmoreiz uzstāsies “Monatik”, Makss Barskihs un Bianka. “Šie izpildītāji Laimas Vaikules veidotajā festivālā uzstāsies pirmo reizi, tādējādi paplašinot jaunās mūzikas ēras pārstāvju loku lielākajā Baltijas populārās mūzikas pasākumā,” stāsta producente Elita Mīlgrāve.

Starp latviešu māksliniekiem kādreizējā konkursa “Jaunais vilnis” dalībnieki Aija Andrejeva, Jānis Stībelis, Andris Ērglis, Samanta Tīna un Intars Busulis, “Framest”, kā arī citi Latvijas dziedātāji un grupas: Inese Galante, Markus Riva, Patrisha, “Musiqq”, “Dagamba”.

Runājot par “Rendezvous” viesmākslinieku repertuāra izvēli, Laima intervijā kanālam “Govorjasčije golovi” (“Runājošās galvas”) atzinusi, ka dodot tiem pilnīgu brīvību: “Es noteikti neesmu mākslinieciskā direktore. Atceros padomju laikus, kad mākslinieciskā padome sēdēja un mocīja mūziķus ar dziesmu apstiprināšanu. Es tā nekad nedarīšu. Es varu tikai palūgt, bet nevaru uzstādīt noteikumus.”

Saistītie raksti

Vaikule intervijā arī atklāja, ka viņai nākoties mācīties visu festivāla viesmākslinieku vokālās partijas, lai varētu tās mēģināt līdz solistu ierašanās brīdim: “Visi mākslinieki ir egoisti. Bet kopš festivāla rašanās es pati sev esmu pēdējā vietā. Savas dziesmas izmēģinu pēdējā brīdī. Tā vietā, lai apgūtu un pilnveidotu savas dziesmas, es izdziedu viesmākslinieku melodijas, lai festivāla orķestrim būtu ērtāk.”

  • Biļetes: festivāla mājaslapā www.laimafestival.lv, kā arī “Biļešu servisa” tīklā www.bilesuserviss.lv
  • Biļetes cena: EUR 40 – 250
  • Cena par galdiņu: EUR 1600 – 3000

L. Vaikule atzīst – ir satraukums. Jūrmalā bija LTV “Panorāma”.

Video ieraksts no pagājušā gada koncerta:

LA.lv