Kokteilis
Stilo

Aptauja: sievietēm košas krāsas liek justies labāk, bet izvēlas melno0

Foto – Shutterstock

Puse Latvijas sieviešu atzīst, ka krāsains apģērbs viņām liek justies skaistākām, tomēr 74% atzīst, ka visbiežāk izvēlas melnas krāsas drēbes, atklāj “Dove” veiktās aptaujas dati. Aptauja veikta kampaņas ietvaros, kurā “Dove” aicina sievietes izvēlēties vairāk krāsu savā garderobē, jo tas var ievērojami uzlabot gan garastāvokli, gan pašapziņu.

Aptaujas dati liecina, ka krāsas atstāj pozitīvu iespaidu ne tikai uz pašām krāsaina apģērba valkātājām, bet arī apkārtējiem. 74% sieviešu atzīst, ka reizēs, kad viņas nēsā krāsainu apģērbu, tām tiek pievērsta manāmi lielāka pozitīva uzmanība, nekā izvēloties neitrālas krāsas apģērbu. Tikai 3% sieviešu uzskata, ka apkārtējie nepamana, ja viņas nēsā krāsainas drēbes.

54% sieviešu norāda, ka, nēsājot krāsainu apģērbu jūtās skaistākas un priecīgākas, savukārt 22% atzīst, ka košas krāsas viņu apģērbā tām liek justies pašpārliecinātākām.

Neskatoties uz uzmanību, kas tiek veltīta koša un krāsaina apģērba valkātājām, pārliecinošs vairākums sieviešu tomēr atzīst, ka ikdienā visbiežāk savā garderobē dod priekšroku melnai krāsai – tā apgalvojušas 74% respondenšu, bet kā otro populārāko (65%) minot zilo krāsu. Vismazāk, sievietes izvēlās valkāt oranžas krāsas apģērbu – to ļoti bieži izvēlas tikai 5% no aptaujātajām sievietēm.

Līdzīgas tendences parādās arī “Dove” globāli veiktā pētījuma rezultātos – lielākā daļa sieviešu ir pārliecinātas, ka krāsains apģērbs viņām liek justies labāk, bet tikai puse sieviešu nēsā apģērbu savās mīļākajās krāsās. Teju divas trešdaļas sieviešu nejūtas pārliecinātas citu krāsu apģērbā kā tikai melnā vai baltā.

Psiholoģe Elita Keiša sieviešu krāsu izvēli apģērbā komentē, sakot: “Veroties spogulī, mēs mēdzam sevi vairāk kritizēt nekā uzmundrināt – tas ietekmē arī mūsu krāsu izvēli apģērbā. Emocionālais noskaņojums un attieksme pret savu atspulgu iespaido to, vai uzdrošināmies būt laimīgas un vilkt tādas krāsas apģērbu, kādu vēlamies, vai tomēr izvēlamies krāsas, kuras palīdz palikt nepamanītām. Tas nozīmē, ka sievietēm, lai uzdrošinātos vilkt košu apģērbu un piesaistīt apkārtējo uzmanību, ir vispirms nepieciešams sevi patiesi mīlēt un apzināties savu skaistumu.”

Saistītie raksti

Vairāk nekā puse sieviešu (64%) atzīst, ka tērpjas krāsainās vai košās drēbēs brīvajā laikā. Savukārt uz darbu tikai 5% sieviešu uzdrīkstas vilkt krāsainu apģērbu.

“”Dove” piedāvā dezodorantu līniju ar nosaukumu “Invisible Dry 100 Colours”, kas neatstāj baltus un redzamus traipus, kā arī nerada apģērba krāsas izmaiņas. Ar šo dezodorantu vēlamies iedrošināt nēsāt krāsainu apģērbu un justies labi, neuztraucoties par dezodorantu radītajiem traipiem uz krāsainā apģērba,” saka “Dove” dezodorantu zīmola vadītāja saka Evita Meiere.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: lieliskā atmosfērā aizvadīts pirmais festivāla “BILDES 2019” koncerts
16 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
5 vienkārši veidi, kā padarīt mājīgu jauno dzīvesvietu
16 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: iecienītais stilists Aleksandrs Pavlovs nosauc TOP 9 aktuālākās rudens sezonas apavu modes tendences
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Klupdami krizdami uz “Expo 2020”. Latvijas dalība izstādē Dubaijā vēl nav izgāzusies
3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Daugavpilī pie “Swedbank” bankomātiem izveidojušās rindas. Kā situāciju komentē banka? 1
4 stundas
LE
LETA/LA.LV
Ekonomika
Baumu anatomija – vai ir jēga nakšņot pie bankomāta?
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Labklājības ministre atklāj, cik milzīga ir lielākā pensija Latvijā 4
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Aizturētie tīšām izraisa ugunsgrēku Jūrmalas policijas izolatorā
5 stundas