Latvijas dzimšanas dienas mēnesī novembrī “Latvijas sirdsdziesmu” aptaujā uzvaras laurus plūca patriotiskā Aivja Liepiņa dziesma “Labvakar, Latvija”, ko izpilda Andris Daņiļenko. Decembra sākumā pēc klausītāju balsojuma finālā iekļuva vēl divas dziesmas – grupa “Zeļļi” ar dziesmu “Apburtais ceļinieks” un “Rumbas kvarteta” “Dziesmiņa par mīlu”.

Novembrī klausītāju sirdis iekaroja Aivja Liepiņa dziesma “Labvakar, Latvija”. Iedvesmu dziesmai devusi Latvijas skaistā daba. Andris neslēpj, ka viņam jau no studiju laikiem repertuārā ir bijušas patriotiskas dziesmas par Latviju. “Liels paldies Aivim, ka viņš uzticēja šo dziesmu. Es jau no jaunības laikiem ar svētumu pret šo tematu esmu attiecies, tāpēc arī tik daudz dziesmu ir tieši par Latviju, par zemi. Ņemot vērā savu vecāku un vecvecāku likteņus, Latvijas likteni, izlasot šo dzejoli, man nebija šaubu par šīs dziesmas izpildīšanu. Tā ir kā lūgšana. Mūsu atbildība pret mūsu zemi Latviju, jo mēs paši esam veidojuši un veidojam savas zemes likteni,” neslēpj Andris un atzīstas: “Man patika komponista ideja un jēga – tik daudz taisnības ir tekstā, nedaudz sāpīga… Arī par tiem, kas aizbrauc no Latvijas.”

Arī dziesmas autors Aivis Liepiņš saka paldies, ka tieši Andris izpilda šo dziesmu. “Kad šo dziesmu uzrakstīju, bija ļoti maz variantu, kurš to varētu izpildīt. Mana asociācija par šīs dziesmas izpildītāju uzreiz bija Andris. Tieši viņš to vislabāk varētu izpildīt gan ar savu vizuālo tēlu, gan balss tembru, kas man ļoti simpatizē un arī klausītājiem ir patīkams,” stāsta Aivis un atklāj, ka šī ir īpaša dziesma: “Mēs visi esam lielākā vai mazākā mērā darījuši pāri šai zemei – vienalga, domās, darbos vai kādreiz pat skaļākos vārdos… Es sapratu, ka šī zemīte mums piedod visu. Un šajā brīdī ir svarīgi viņai pateikt paldies. Varētu teikt, ka šī dziesma ir tāds pazudušā dēla atgriešanās stāsts.”

“Latvijas daba ir ļoti liels iedvesmas avots. Ikdienā, staigājot apkārt, redzu, cik skaistas debesis, cik skaisti ir koki. Kā tas mainās gadalaikos! Tās ir fantastiskas emocijas, kas iedvesmoja uzrakstīt dzejoļus par Latvijas skaistumu,” stāsta A. Liepiņš. Šo dzejoli Aivis uzrakstīja jau sen, un melodija dziesmai atnāca pati. “Kādā pēcpusdienā pēc darba pēkšņi radās melodija, un es jutu, ka tā ir šim dzejolim. Palīdzēja komponists un aranžētājs Gaitis Lazdāns. Dziesmas sākotnējais nosaukums bija “Labvakar, māte Latvija”. Tas tika noīsināts, lai, iespējams, izslēgtu lieku patosu.” Andris gan atzīstas, ka viņam patika tieši šis garais dziesmas nosaukums.

Andris neslēpj: “Patīkami, ka klausītājus uzrunāja dziesma. Prieks, ka varēšu ar šo dziesmu uzstāties arī vasarā noslēguma koncertā!”

Kad ieminos Andrim par radošajiem plāniem, viņš mazliet samulst. “Runājot par nākotni, nav nekādu grandiozu plānu. Ir jau tik daudz bijis! It kā jau nākamajā gadā vajadzētu kādu lielāku koncertu – 60 gadu jubileja, bet nedomāju, ka būs kas liels. Tam vajag daudz spēka, līdzekļu,” smaidot nosaka Andris.

Dziesma “Labvakar, Latvija” Andra Daņiļenko izpildījumā: