Jau vairākus gadus Parīzē, netālu no Bastīlijas dzīvo šarmantā aktrise Lelde Vikmane, kuru droši vien vai ikviens atceras kā Eviju filmā “Vajadzīga soliste”, bet retais, iespējams, no skandalozas dzemdību fotoreportāžas tālajā 1984. gadā, kad pasaulē nāca viņas un operdziedātāja Aivara Krancmaņa dēls Rūdolfs.

Žurnālam “Patiesā Dzīve” aktrise atklāj, ka dzīve mēdz sagādāt pārsteigumus un viens no tiem ir viņas nejaušā, bet liktenīgā satikšanās ar vīru Ēriku, kas notikusi viņai pirmoreiz viesojoties Francijā un gandrīz nokavējot lidmašīnu mājup. “Mana iepazīšanās ar Ēriku notika gadījuma pēc… Kad sazvanījos ar Šarla de Golla lidostu, uztrāpījos ļoti simpātiskam kungam. Uzreiz pēc balss tā izklausījās. Viņš runāja anglisku un labi, jo es franciski ne bū, ne bē. Viņš teica, ka esmu nepareizi piezvanījusi, un piedāvājās atsūtīt kolēģa e-pastu. Viņam palika mans telefons. Jau nākamajā dienā viņš zvana – kā jums veicas? Tā kaut kā sākām…”.

Francūzis sākotnēji nav zinājis, ka Lelde ir aktrise un tikai pēc pāris mēnešiem nejauši internetā atklājis, ka tur atrodamā Lelde Vikmane ir tā pati viņa mīļotā sieviete. Tiesa, sākotnēji viņam šis fakts bijis grūti pieņemams. Lelde, kura šobrīd ir latviešu valodas skolotāja Austrumu valodu institūtā atzīst, ka sākotnēji bijis bail veidot attiecības ar cittautieti, bet reizēm viņa mēdzot būt pārgalvīga, lai gan dziļākajā būtībā tomēr esot piesardzīga. “Tāpēc šī satikšanās aizgāja pa tādu jaunas pasaules atklāšanas līniju. Caur šo cilvēku atklāju pavisam citu, seno Franciju. Ēriks ir viens no retajiem, kurš piedzīvojis visus savus vecvecākus, tātad dabūjis no tiem tautasdziesmas, senās melodijas, tradīcijas, noteikumus. Un tas ir apbrīnojami.”