Kas notiek tad, ja cilvēkiem nākas apšaubīt to, ko viņi redz un kad normālais vairs nav normāls? Kad viņu iepriekšējie izdzīvošanas veidi vairs negarantē neko? Ar šādiem izaicinājumiem saskaras postapokaliptiskās drāmas Staigājošie miroņi galvenie varoņi, jo cīņa ar mošķiem kļūst aizvien nežēlīgāka. Aktieris Dens Foglers ir viens no jaunajiem tēliem seriāla Staigājošie miroņi 9. sezonā. Līdz lomai šajā seriālā, aktieris filmējies vēl Dž. K. Roulingas radītajā piedzīvojumu filmā Fantastiskās būtnes – un kur tās meklēt. Sarunā aktieris atklāj šo varoņu līdzības un atšķirības.

Viņi abi kaut kādā ziņā ir līdzīgi – bijušais mūzikas skolotājs Lūks (Staigājošie miroņi) un Bruklinas maiznieks Jākobs Kovaļskis (Fantastiskie briesmoņi – un kur viņus meklēt); abi izgāja cauri ellei un pēc atgriešanās vēlējās sagādāt cilvēkiem prieku, stāsta aktieris Dens Foglers.

“Lūks ir modernāks, savukārt Jākobs ir kā pazudušais tēvocis. Kovaļskis cīnījās Pirmajā pasaules karā, tad atgriezās Bruklinā, un, lai saglabātu saprātu, turpināja cept maizītes citiem cilvēkiem par prieku. Savukārt Lūks izgāja cauri apokalipsei, bet pēc tās turpināja atbalstīt apkārtējos un īstenot savu mērķi – saglabāt cilvēkiem mūziku,” skaidro Foglers.

Mūzikas skolotājs Lūks ir viens jaunajiem tēliem, ar kuriem 9.sezonā papildināta populārā zombijsāga Staigājošie miroņi – seriāls pirmdienās skatāms kanālā FOX. Lūks aizrautīgi glābj vecus mūzikas instrumentus un filosofē par mākslas nozīmi pasaulē, kura ir pārņemta ar izdzīvošanu un vardarbību. Viņš cer, ka reiz varēs atgriezties pie mūzikas.

Šī ideja ir tikpat cēla, cik traka un traģiska. Cik reižu viņš riskē tikt nogalināts ar klavihordu? Tas ir absurds, taču Lūks domā, ka dara to cēlu mērķu vārdā – lai saglabātu cilvēku rases veselo saprātu.

Bijušā skolotāja nopietnība, optimisms, drosme būt citādam labi saskan ar aktiera rakstura īpašībām. Šķiet, tās ir tās pašas, ko iepriekš pamanīja filmas “Fantastiskie briesmoņi – un kur viņus meklēt” radošā komanda. Pirms šīs “poteriādes” franšīzes Fogleru sejā zināja vien retais, kaut arī viņam bija cienījams lomu un apbalvojumu klāsts. Tagad Ņujorkā dzimušais aktieris ar piesmakušu Bruklinas akcentu ir divu populāru kinofranšīzu uzmanības lokā.

“Man bija sev jāiekniebj, lai saprastu, ka esmu iesaistīts šajā pasaulē,” saka aktieris.

Taču Fogleru pārsteidzis fakts, ka Lūkam ir izdevies izdzīvot tik ilgi. Mūzikas skolotājs sniedz cerību, ka arī pēc apokalipses var turpināt dzīvot ar labām vibrācijām. Jebkurā pasaulē – gan izdomātajā, gan reālajā, kur tiek celtas sienas un vieni cilvēki tiek nodalīti no citiem, populārā kultūra veido tiltus, sniedz gaismu un rada kopīgu izpratni.

“Ja Lūkam ir jāmirst, tad es gribētu tik iztvaicēts, vienkārši uzspridzināts… Protams, varētu pārvērsties arī par zombiju, taču man nepatīk agri celties, bet šiem tēliem ir daudz grima. Labāk iztvaikot,” nosmīn Lūka lomas atveidotājs.