Kokteilis
Apbrīno

Aktieris Dainis Grūbe boksam pievērsis gan Dzelzīti, gan Ķuzuli-Skrastiņu0


Dailes teātra aktieris Dainis Grūbe.
Dailes teātra aktieris Dainis Grūbe.
Foto – Leta

Nenoliedzami pēc Latvijas boksera Maira Brieža panākumiem ringā, bokss ir kļuvis par vienu no populārākajiem sporta veidiem Latvijā. Kā vienu no sava brīvā laika pavadīšanas veidiem to izvēlas gan mūziķi, piemēram, Aminata un Dināra Rudāne, gan aktieri.

Tā Dailes teātra aktieris Dainis Grūbe boksa ringā pamazām ievedis savu kolēģus Lauri Dzelzīti un arīdzan Ilzi Ķuzuli-Skrastiņu, kuri par savu treniņa vietu izvēlējušies Arņa Ritenieka “AR Sporta studiju”. Turp Dainis Grūbe sākotnēji uz treniņiem vedis savas meitas, līdz nolēmis izmēģināt arī savus spēkus.

Aktieris Dainis Grūbe žurnālam “Kas Jauns” atklāj, ka pēc regulāriem treniņiem krietni uzlabojusies viņa pašsajūta. “Man tagad ne tikai vairāk ir enerģijas, bokss arī ļoti labi ceļ pašpārliecinātību. Sportošana man iemācījusi nebaidīties uzņemties atbildību, esmu kļuvis arī daudz mierīgāks.”

Viņa kolēģis Lauris Dzelzītis atzīst, ka viens no noteicošajiem iemesliem boksa treniņu uzsākšanai bijusi sporta kluba īpašnieka un trenera personība. Sportojot viņš novērojis, ka boksā un kikboksā ir cita laika izjūta. “Kaut vai iekāp ringā uz trim minūtēm. Ja tās minūtes tev riktīgi lupī, tad šķiet, ka esi pavadījis ringā krietni ilgāk. Patiesībā te jau neatnāk viens otru uzvarēt, bet gan uzvarēt sevi.”

Aktrise Ilze Ķuzule-Skrastiņa “Kas Jauns” atklāj, ka, apmeklējot visdažādākos Rīgas sporta klubus, tā arī ilgu laiku nav varējusi atrast sev piemērotu sporta veidu, tādēļ sākusi sportot mājās, skatoties internetu, un devusies skriet.

Boksa iemaņas Ilzei palīdzējis apgūt viens no labākajiem Latvijas kikbokseriem Kristaps Bulmeistars, kurš aicinājis boksā aizmirst sišanu, bet uztvert to kā deju.

“Ļoti vienkāršas kustības, trīs sitienu veidi. Man tas noņēma spriedzi. Ņemot vērā, ka deja man vienmēr bijusi tuva, sapratu, cik forši, ka varu boksēties līdzīgi kā dejā.” Viņa sporta zāli cenšas apmeklēt vismaz trīsreiz nedēļā un ir gandarīta, ka pēc treniņiem jūt enerģijas pieplūdumu un laimē spīd acis. “Es labāk jūtos kopā ar puišiem treniņzālē nekā ar meitenēm, jo tad mēs nepildām meiteņu vingrojumus. Tad es varu būt līdzvērtīga. Un es arī gribu kā Dzelzis uzlēkt uz kastes.”

#arstudija #reeboklv #pirmāssaites:) #budoland #maristimofejevs

A post shared by Lauris Dzelzitis (@lauris_dzelzitis) on

LA.lv