Kokteilis
Stilo

Aizvien pieprasītākas kļūst modeles ar sievišķīgiem augumiem0

Publicitātes foto

Dažas dienas pirms Ziemassvētkiem modes un izklaides centrā Rīga Plaza notika unikāla modes skate – Celebrate My Size. Projektā piedalījās plus-size modeles gan no Latvijas, gan ārvalstīm, kas demonstrēja apģērbus no jaunākām plus-size kolekcijām, kas pieejamas Rīga Plaza veikalos. Modes skate bija Venera Project noslēgums, kurā piedalījās 19 sievietes no Latvijas, lai iedvesmotos pozitīvām pārmaiņām savā ķermenī.

Šīs skates mērķis bija parādīt jaunākās stila tendences no plus-size apģērbiem, jo ikdienā daudzām šāda izmēra sievietēm sagādā grūtības saprast un atrast tās īstās vietas un veikalus, kur iegādāties modernu apģērbu.

Modes industrija ilgus gadus bija “pagriezusi muguru” šāda tipa sievietēm, jo dominēja uzskats, ka modelēm jābūt pārmērīgi tievām. Projekta vēstnese plus-size modele Katerina Strogonova šo projektu uzsāka, jo uzskata, ka šie laiki jau ir mainījušies, un beidzot modes pasaule ir pieņēmusi arī šāda veida sievietes gan kā modeles, gan kā savus patērētājus. Piemēram, 2017. gadā Francijā tika pieņemts likums, kas aizliedz par modelēm strādāt pārāk tievām sievietēm, jo tas ir bīstami veselībai. Kā arī pasaulē jau pazīstamā plus-size modele Ešlija Grehema ir viena no pelnošākām modelēm.
Projekta autore Katerina norāda: “Maldīgi bija arī domāt, ka šīs sievietes nepievērš pietiekamu uzmanību savam svaram, tā nebūt nav. Mūsu ķermeņa izmēri atšķiras arī pēc kaulu un muskuļu uzbūves, citiem tie ir mazāki, citiem – lielāki. Sievietes tipu, kam ir lielāka un platāka kaulu uzbūve sauc par endomorfo ķermeņa tipu. Tieši šo tipu bieži var redzēt grieķu tēlnieku skulptūrās un dzirdēt lasām dzejnieku dzejoļos, kā viņi apraksta savas mūzas. Piemēram, savā laikā arī Merilina Monro tika pieskaitīta pie šī tipa un tāpēc arī bija mūza daudziem māksliniekiem. Mūsdienās pie šī tipa varētu pielīdzināt dziedātāju Bejonsi.”

“Mūsu projekta mērķis ir iedvesmot plus-size sievietes pozitīvām pārmaiņām. Iemācīt mīlēt un rūpēties par sevi. Parādīt kādas stila tendences piestāv šādam ķermeņa tipam. Projekta pirmie mēneši bija intensīvs darbs ne tikai ar sevi, bet arī sev. Ceru, ka nākamajos projektos arvien lielāks skaits sieviešu vēlēsies izbaudīt šo piedzīvojumu. Mūsu mērķis ir strādāt pie pirmās plus-size modeļu aģentūras Latvijā, kas pakalpojumus varētu nodrošināt arī ārpus valsts robežām,” pastāstīja projekta autore Katerina Strogonova.

Publicitātes foto

LA.lv