Kokteilis
Baudi

Ainars Virga sola “noraut jumtu” jubilejas koncertos0


Ainars Virga
Ainars Virga
Foto: Ritvars Stankevičs

Jau šodien, 18. aprīlī koncertzālē “Lielais dzintars” notiks populārā rokmūziķa Ainara Virgas 55 gadu jubilejas koncerts. Tā kā pieprasījums pēc biļetēm bijis pamatīgs, mūziķis izsludinājis arī papildkoncertu – tas gaidāms 20. maijā. Abos koncertos gaviļnieka un grupas “Līvi” sniegumā skanēs labi zināmas, jaunas un pavisam jaunas dziesmas no topošā “Līvu” albuma.

Ainars Virga, kurš 55 gadu dzimšanas dienu nosvinēja jau 6. aprīlī, savulaik, mācoties Liepājas mūzikas skolā, apguva vijoļspēli, tomēr muzikālās karjeras laikā kopš 1980. gada viņš ieguvis popularitāti kā meistarīgs ģitārists un neatkārtojams dziedātājs, muzicējot vairākās grupās: “Vabolītes”, “Corpus”, “Neptūns”, “Liepājas brāļi”, “Līvi”, “Riga” un “Virga Hard Or­chestra”, kā arī solo uznācienos.

Mūziķa kontā šobrīd ir ļoti daudz populāru hitu: “Dzimtā valoda”, “Eglīte”, “Meitene zeltene”, “Es karājos tavā bizē”, “Dzelzsgriezējs”, “Liedagā”, “Kādā brīnišķā dienā”, “Dieva dēls”, “Tikai tā”, “Deviņvīru spēks” – daudzas no tām skanēs arī Ainara Virgas jubilejas koncertā.

Turklāt Ainars nav apstājies pie senākiem panākumiem – arī šogad, neilgi pirms Valentīndienas, visu mīlētāju svētkiem, Ainars Virga iepriecināja savus talanta cienītājus ar jaunu kompozīciju – himnu mīlestībai, kura skanēšot arī jubilejas koncertā. Dziesmā pirmoreiz mūziķa daiļradē viņš par pamatu izmantojis Svētajos rakstos atrodamo apustuļa Pāvila vēstuli korintiešiem, kurā kristietības sludinātājs apdziedājis mīlestības spēku un skaistumu. “Mīlestība” – tā sauc dziesmu, un ierakstā piedalījusies virkne Latvijas rokmūzikas un populārās mūzikas smagsvaru – Dināra Rudāne, Ieva Akuratere, Jānis Bukums, Alex, Atis Ieviņš, Jānis Buķelis, Uldis Marhilēvičs un citi. Pats Ainars ieskaņojis gan ģitāras, gan arī basa partijas. “Neviens, kuram zvanīju, neatteica, visi piekrita uzreiz un uzreiz arī atbrauca uz studiju. Es biju sajūsmā par tādu attieksmi,” priecājas rokmūziķis.

“Koncertā skanēs dziesmas no topošā grupas “Līvi” albuma, kura ierakstīšanu turpinām, kā arī jau labi zināmas dziesmas no “Līvu” repertuāra visās iespējamajās aranžijās un salikumos, turklāt skatītāji tiks aicināti gan dungot, gan dziedāt līdzi,” stāsta Ainars, piebilstot – iespējams, koncerta beigās kāda dziesma skanēs arī akustiskajā versijā. “Nāciet uz koncertu, nenožēlosiet! Jo, kā jau tas piestāv Liepājai, koncertā tiks norauts jumts!”

Savukārt pēc koncerta būs iespēja saņemt mākslinieka autogrāfus, kā arī iegūt īpašumā 2014. gada aprīlī Ainara Virgas klajā laisto pirmo solo albumu “Dziesmas par dzīvi un mīlestību”, kas tika atzīts par 2014. gada labāko metāla un roka albumu.

Jubilejas svinību laikā vēl līdz 28. aprīlim Liepājas latviešu biedrības nama foajē atklāta Ainara Virgas 55 gadu jubilejas izstāde “Virga in action”. Izstādē fotogrāfa Aigara Hibnera spilgtākajos notvertajos mirkļos atainota mūziķa skatuves dzīve gan no leģendārā festivāla “Liepājas dzintars” laikiem, gan šogad.

Kad un kur?

  • Ainara Virgas jubilejas koncerti – 18.aprīlī un 20. maijā plkst. 19.00
  • Biļetes “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: EUR 12–25

Video dziesmai “Rozes zieds”:

LA.lv