Kokteilis
Veselam

Aicinām sūtīt jautājumus par depresiju, neirotiskiem traucējumiem, bulīmiju u.c. tēmām0

Foto – Shutterstock.com

Bailes vērsties pie psihiatra pēc palīdzības? Uzzini atbildes uz saviem jautājumiem par garīgo veselību virtuāli!

Lai veicinātu sabiedrības izpratni par psihiskās veselības jautājumiem, septembrī Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) un Veselības ministrija atklāja kampaņu “Nenovērsies!” Sociālas kampaņas ietvaros ar “Latvijas Avīzes” starpniecību aicinām uzdot speciālistiem jautājumus par savu un līdzcilvēku psihisko veselību. Iesūtītie jautājumi tiks apkopoti, un speciālisti uz tiem sniegs atbildes tiešsaistes diskusijas laikā 16. oktobrī. Ikvienu interesentu aicinām diskusiju noskatīties portālā www.la.lv. Līdz 10. oktobrim iesūti savus jautājumus pa e-pastu [email protected]

Vesels cilvēks ir laimīgs cilvēks. Lai cilvēks būtu vesels, ir jābūt fiziskai, garīgai un sociālai labklājībai. Diemžēl ne visi varam teikt, ka jūtamies lieliski, esam ar dzīves apstākļiem un likteņa pavērsieniem pilnībā apmierināti.
Depresija, neirotiskie traucējumi, demence, šizofrēnija un ēšanas traucējumi ir zināmākie psihiskās veselības traucējumi, ar kuriem ikdienā cīnās mūsu līdzcilvēki – radinieks, draugs, kolēģis, kaimiņi, mazā blakus veikaliņa pārdevēja, bankas darbinieks, tramvaja vadītājs vai skolotāja.
Straujajā ikdienas ritmā mēs nereti aizmirstam, ka ikviens var saskarties ar psihiskiem traucējumiem. Aizspriedumi nemudina cilvēkus meklēt palīdzību pie speciālista, jo ir bail, ka cilvēki tiks nosodīti vai saskarsies ar noraidošu attieksmi. Taču slimība nav iemesls šos cilvēkus izstumt no sabiedrības vai ignorēt.

Ieskaties www.nenoversies.lv, kur pieejama informācija par to, kur meklēt palīdzību, ja ir aizdomas par psihiskās veselības traucējumiem, par psuhisko saslimšanu cēloņiem un citiem jautājumiem.

Saistītie raksti
LA.lv
AK
Aija Kaukule
Kokteilis
Dace un Enriko Pecolli piedāvā: izrādē atdzīvosies “Alises Brīnumzemē” varoņi
14 stundas
SS
Solvita Seikste
Kokteilis
Jaunie un pieredzes bagātie festivālā “Bildes”
14 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: unikāls tests – cik laba ir tava atmiņa?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Veselam
Cenrādī par veselības aprūpes pakalpojumiem viens, rēķinā – kaut kas cits
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Turcija un ASV vienojas par ugunspārtraukšanu Sīrijā
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Izskan jauni vārdi Latvijas Bankas prezidenta amatam
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Mājās nav pārnācis zēns: meklē 11 gadus veco Rinaldu 1
3 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
6 stundas