Kokteilis
Baudi

Aicina uz “Latvijas augļu un ogu vīna skati 2018”0

Publicitātes foto

28. novembrī plkst. 17:30 restorānā „Pullman Riga Old Town” jau ceturto gadu notiks Latvijas vadošo vīndaru ražojumu degustācija “Latvijas augļu un ogu vīna skate 2018”. Pasākumā būs iespēja klātienē tikties ar Latvijas vīndariem un degustēt vairāk nekā 90 augļu, vīnogu un citu ogu vīnu un sidru šķirnes. Skates laikā notiks arī apmeklētāju balsojums, lai izvēlētos šī gada labākos Latvijas vīnus!

“Latvijas augļu un ogu vīna skatē 2018” piedāvātie augļu, vīnogu un ogu vīni un sidri tapuši pēc profesionālām vīna darīšanas metodēm no Latvijā audzētiem augļiem un ogām. Organizējot ikgadējo vīna skati, Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrība vēlas popularizēt kvalitatīva augļu un ogu vīna gatavošanu, salīdzināt tirgū piedāvāto vīnu kvalitāti, informēt patērētāju par piedāvājumā esošiem vīniem, kā arī izvērtēt vietējā vīnmateriāla potenciālu augstvērtīga produkta iegūšanai.

Publicitātes foto

„Ogu un augļu vīna skate kļuvusi par ikgadēju tradīciju, kas vienkopus pulcē valsts labākos vīndarus un arī vīna cienītājus. Esam gandarīti, ka arī Latvijā tiek ražoti augstākās kvalitātes vīni, par ko liecina arī mūsu vīndaru ārvalstīs izcīnītās balvas un godalgas. Pēdējos gados interese par Latvijā darītajiem vīniem strauji pieaug arī vietējā tirgū. Šie vīni tapuši, izmantojot pie mums Latvijā augušus augļus un ogas un liekot lietā mūsu vīndaru paaudzēs nodotās zināšanas un tradīcijas, tāpēc tā ir lieliska dāvana arī, Latvijas simtgadi sagaidot,” saka Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības vadītājs Ričards Ivanovs.

Šī gada “Latvijas augļu un ogu vīna skatē 2018” piedalīsies 12 Latvijas vīna darītavas un to pārstāvji: „Smilškalni” (ZS „Smilškalni”, Alvils Elksnis), „Līgatnes vīna darītava” (SIA „Līgatnes vīna darītava”, Ainārs Vanags), „Durbes veltes” (SIA „Evi&Jo”, Evija Kopštāle), „Aizputes vīna darītava (SIA „Aizputes vīna darītava”, Mārtiņš Sants), „Lubānas vīnotava” (SIA „Aiviekstes klēts”, Oskars Žvagins), Jokas (SIA „Jokas Development”, Džons Brauns), „Zilver vīndarītava” (ZS „Pīlādži”, Jānis Zilvers), „Tērvetes vīni” (SIA „Tērvetes veltes”, Sandris Laizāns), „Muižas vīns” (IK „Cremon 6”, Jānis Mikāns), „Mazburkas” (SIA „Mazburkas”, Gunta Niedra), „Tēviņu mājas vīns” (SIA „Tēviņi”, Ivo Immermanis), „Naukšēni” (SIA „Bauņu sēta”, Jānis Baunis).

Publicitātes foto

Ieejas kartes iespējams iegādāties Biļešu servisa kasēs vai www.bilesuserviss.lv. Biļešu cena: 18 eiro. Ieejas karšu skaits ir ierobežots. Ieeja no 18 gadiem. Cenā ietilpst degustēšana un buklets, kurā apkopota informācija par visiem skates dalībniekiem. Pasākums notiek viesnīcas „Pullman Riga Old Town” restorānā Jēkaba ielā 24.

Pasākumu projekta “Latvijas vīna tūrisma attīstība” ietvaros organizē Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrība un atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests.

Publicitātes foto
LA.lv