Kokteilis
Baudi

Agnese Rakovska kā no melnbaltās filmas0


Agnese Rakovska
Agnese Rakovska
Publicitātes foto

Pēc veiksmīgā koncerta Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā, kuru publika uzņēma ar milzu atsaucību, Agnese Rakovska kopā ar stīgu kvartetu “ReDo” un pianistu Matīsu Repsi no 1. marta ar programmu “Vienaldzības” dodas arī ārpus galvaspilsētas. “Pēdējo reizi dodos pie klausītājiem ar soloprogrammu “Vienaldzības”. Tiekamies jau martā visā Latvijā,” aicina Agnese.

Agnese savu soloprogrammu nosaukusi par eksperimentu, jaunu pieredzi. “Tas tiešām ir eksperiments. Es nekad dzīvē nedomāju, ka mani muzikālie ceļi mani aizvedīs uz skatuves, uz kuras būs stīgu kvartets. Man ir prieks, ka sanāca sadarbība ar stīgu kvartetu “ReDo”. Jauna komponiste Asia Ahmetjanova noaranžēja visu programmu speciāli stīgu kvartetam. Manuprāt, ir ļoti daudz jaunas, nedzirdētas Maestro dziesmas, kas šādā interpretācijā, šādā formātā iegūst pavisam citu noskaņu. Stīgu instrumenti vispār man ir ļoti tuvi, silti, īpaši čella skaņas, tāpēc koncerts ir ļoti, ļoti īpatnējs,” smaidot teic Agnese.

Šajā programmā Agnese apvienojusi klasiskās vērtības ar moderniem elementiem. “Protams, es savā veidā esmu integrējusi moderno vīziju par to, kā tam būtu jāskan.

Stīgu instrumenti pārstāv klasiskās mūzikas pasauli un koncerts ir tādās klasiskās noskaņās, arī tērps un vizuālais noformējums vairāk no tādas klasiskās melnbaltās filmas.

Es vairāk gribētu, lai mans vizuālais ir sekundārs, lai tas ir mazliet klasisks, lai tomēr vairāk ir uzsvars tieši uz stīgu mūziku, manu balsi un lai tas viss vairāk vai mazāk ir pirmajā plānā, jo negribas ar tām krāsām un formām būt skaļākai par mūziku. Gribas radīt tādu mierīgu, klasisku noskaņu. Es tiešām nekad nebiju domājusi, ka man var būt mierīgs, klasisks koncerts, bet tā nu tas ir noticis,” sirsnīgi iesmejas Agnese un atzīstas, ka ar šiem koncertiem viņa vēlas noslēgt savu soloizpausmi, jo ir laiks pievērsties “Triānas parkam”, jo pavasarī grupai iznāks albums. Klausītāji jau var novērtēt pirmo singlu.

Runājot par dziesmām, kas skanēs koncertā, Agnese atzīstas: “Viena no mīļākajām dziesmām ir “Lācītis”, kas ir Edgara Liepiņa superhits. Šī dziesma vienkārši koncertā ir vismīļākā, manuprāt, gan klausītājiem, gan arī man. Ar nepacietību vienmēr gaidu tieši šo dziesmu. Ir arī tādas skaistas dziesmas kā “Vienaldzības” ar Vizmas Belševicas tekstu. Ļoti daudzām dziesmām ir Dainas Avotiņas, Leona Brieža dzeja. Tāds saturiski ļoti bagāts materiāls. Man būs prieks martā nospēlēt šo programmu, visticamāk, ka pēdējo reizi, bet kas to zina, varbūt nākotnē ar orķestri. Bet tas jau vēl aiz kalniem!”

Kad un kur?
1. martā pl. 19.00 – teātra namā “Jūras vārti” Ventspilī
2. martā pl. 20.00 – Valkas pilsētas kultūras namā
9. martā pl. 19.00 – Bauskas Kultūras centrā
14. un 16.martā pl. 20.00 – mūzikas namā “Daile” Rīgā
25. martā pl. 20.00 – Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē
27. martā pl. 20.00 Jelgavas kultūras namā
4. aprīlī pl. 20.00 Talsu tautas namā

* Biļetes “Biļešu serviss” kasēs, www.bilesuserviss.lv
* Cena: EUR 5 – 25

Agneses Rakovskas videoklips dziesmai “Vienaldzības”:

LA.lv