Ja iemācīties būt laimīgam būtu vienkārši, visa pasaule kļūtu labāka. Diemžēl mūsu ikdiena ir piepildīta arī ar stresu un haosu, kas skar ne vien pasauli, bet arī katru no mums personīgi. Darbs nogurdina, bērni ir prasīgi, līdz tu kādā brīdī konstatē, ka esi atstājis novārtā arī savu mīļoto cilvēku.

Kad tu pēdējo reizi ļāvies karstai un relaksējošai vannai, vai manikīram pēc kura tev vairs nekur nav jāsteidzas? Jāsaprot, ka draugi, ģimene un bērni spēj dot gandarījumu, taču piepildītu un laimīgu dzīvi veido tu pats. Neaizmirstot sevi.

Lūk, 9 vienkārši veidi, kas palīdzēs tev piepildīt savu ikdienas dzīvi ar laimi:

1. Godini sauli

Foto: Pexels

Vienalga, vai no rīta vai pusdienu laikā, mājās vai darbā, ļaujies dažas minūtes sajust saules siltumu. Iedomājies, ka tas ieplūst tavā prātā, sirdī un ķermenī. Ļauj tai atmodināt laimi, prieku un harmoniju tavā ķermenī.

2. Pasakies ūdenim

No rīta, kad pamosties un dodies noskalot seju, ļauj ūdenim plūst pār tavām plaukstām. Ļauj tam aizskalot visas likstas, sliktos sapņus un mosties ar skaistu un prieka pilnu skatu uz dzīvi.

3. Novērtē dabu

Vienalga, esi pie dabas, savā mazdārziņā, uz balkona vai dzīvoklī, stādot savus mīļākos augus, izjūti un mirkli paturi savās plaukstās sauju zemes. Izbaudi zemes spēku un novērtē dzīvības ciklu.

4. Izbaudi savu iecienīto tēju vai kafiju

Foto: Pexels

Pat, ja tu dzer kafiju lidmašīnā, vai darbā pie rakstāmgalda, velti laiku, lai apzināti izbaudītu kafijas vai tējas aromātu, un novērtē tās siltumu un enerģiju, ko tā rada, izplūstot caur tavu ķermeni.

5. Lolo savus mīļos

Foto: Pexels

Uzliec roku uz savas sirds un koncentrē savu uzmanību tiem, kurus tu patiesi mīli. Aizver acis un pasakies tiem, kas mīl tevi. Pārdomā, kādas emocionālas un garīgas dāvanas šie cilvēki ir snieguši tev dzīvē un pasaki viņiem par to paldies. Taču galvenais, arī ikdienā, ir ļoti svarīgi pateikties mīļajiem.

6. Cieni savu ķermeni

Ikdienas stresā stresu izjūt arī mūsu ķermenis. Nereti iespējams izjust saspringumu sprandā, lāpstiņu apvidū, muguras daļā vai vienkārši galvas sāpes. Apzinies, kuras ir šīs saspringtās vietas ķermenī un palutini sevi, dodoties uz masāžu. Vai vizualizē, kā tu ieelpo vieglumu caur šo saspringto zonu un izelpo saspringumu no tās.

7. Pasmaidi svešiniekam

Pilnīgi pareizi, steidzoties uz darbu vienreiz pa visām reizēm apstājies un palūkojies, kas notiek tev  apkārt. Ieskaties acīs pretimnācējam un sirsnīgi uzsmaidi viņam. Ticiet, smaids vairo smaidu un šādi tu vari ne vien savu ikdienu padarīt priecīgāku, bet arī kāda cita.

8. Izbaudi mirkli, kad atgriezies mājās

Foto: unsplash

Kad tu šķērso savu namdurvju slieksni, uz brīdi apstājies un pasaki paldies, ka par to, ka tu esi drošībā un laimīgs pats savās mājās.

9. Gaidi piektdienu un nedēļas nogales

Paldies Dievam, piektdiena ir klāt! Gaidi nedēļas nogales, un, kad esi tās visbeidzot sagaidījis, priecājies par tām. Nosvini darba nedēļas beigas un met pie malas uzskatu, ka tas izskatīsies muļķīgi. Ierauj partneri mežonīgā dejā vai smieklos. Ļauj tavai dvēselei uz mirkli izdejot valsi pašai savos ritmos.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.