Lielākajai daļai sieviešu, mati aug lēni, vien dažus centimetrus mēnesī. Īpaši apgrūtinoši tos ataudzēt ir brīžos, kad esi nolēmusi sākt matu audzēšanu pēc tam, kad kādu laiku par savu frizūru varēji saukt BOB vai LOB matu griezumu. BET! Tas gan nenozīmē, ka nav iespējas paātrināt matu augšanas procesu.

Visātrākais veids, kā iegūt skaistus un garus matus, ir to pieaudzēšana, taču, ja matus vēlies izaudzēt dabīgā ceļā, tad noskaidro 10 vienkāršus paņēmienus, kā to izdarīt.

1.Matu augšanas pamatā ir pilnvērtīgs uzturs

Foto: Unsplash
Foto: Unsplash

Veselīgs uzturs un vitamīni ir galvenie iemesli, lai iegūtu spēcīgus un garus matus. Tādu pārtikas produktu sastāvā, kā piemēram, lasis – ir Omega 3 un Omega 6 taukskābes un antioksidanti, kas samazina matu izkrišanu un padara tos biezākus. Savukārt sojas pupiņas ir bagātas ar dzelzi, biotīnu un folātu, kas arī ir būtiski vitamīni matu augšanas stimulēšanai.

2.Parūpējies par galvas ādu

Nav noslēpums, ka mati augs spēcīgāki un veselīgāki, ja būs vesela galvas āda. Ir pierādīts, ka ik dienu veicot 5 minūšu ilgu galvas masāžu, mati kļūst biezāki.

3.Bagātini matus ar tiem paredzētiem produktiem

Tas ir mīts, ka ik pēc 6-8 nedēļām mati ir jāapgriež. Ja tu izmanto kvalitatīvu šampūnu un kondicionieri, regulāri barojot matus arī ar masku un izmantojot līdzekļus, kas pasargā no karstuma, sala un tiešiem saules stariem, tad par matu griešanu vari aizmirst līdz pat sešiem mēnešiem.

4. Gultasveļai izvēlies zīdu

Gulēšana uz gludas virsmas samazina matu berzēšanos pret raupjiem audumiem nakts laikā, tas savukārt samazina matu lūšanu.

Foto: Unsplash
Foto: Unsplash

5.Ļauj matiem atpūsties

Protams, tas, cik bieži tu mazgā un veido matus, ir atkarīgs no tava matu tipa, taču, jo mazāk to darīsi, jo veselīgāki tie būs. Ļauj matiem arī atpūsties, vismaz reizi nedēļā tos nežāvējot un netaisnojot, iespējams, pat nemazgājot.

6. Nesien matus stingrās bizēs un zirgastēs

Foto: pixabay.com
Publicitātes foto/pixabay.com

Mati vislabāk jūtas “brīvi”. Taču, ja tev ir ļoti gari mati un tie traucē, piemēram, mājas darbiem, visieteicamāk ir izvēlēties zemu novietotu zirgaste. Diemžēl augstās un stingrās zirgastes, kā arī stingri sapītas bizes, lai arī cik tās izskatītos lieliski, matiem kaitē diezgan daudz, tos laužot.

7.Ķemmē matus

Pēc iespējas dabīgāka matu suka ir vērtīgs ieguldījums matu nākotnē. Matu sukāšana stimulē asinsriti galvas ādā, tādējādi apgādājot matu folikulu ar tam nepieciešamajām barības vielām. Dabīgajās matu sukās esošās eļļas palīdz matam saglabāt dabisko mitrumu.

8. Neaizraujies ar matu balināšanu

Foto: Unsplash
Foto: Unsplash

Blondi mati balināšanas rezultātā ir vairāk pakļauti lūšanai, jo balinātājs matus sausina. Ir divas iespējas: vai nu tu esi blondīne ar īsiem matiem vai garmataina tumšmate. Tumši mati ir krietni mazāk pakļauti lūšanas riskam kā blondie.

9. Skalo matus vēsā ūdenī

Ir pierādīts, ka vēss ūdens matiem nodara krietni mazāku kaitējumu kā karsts. Tāpēc mazgājot matus, centies izmantot vēsu ūdeni un vienmēr atceries lietot pēc mazgāšanas arī matu balzamu, kas palīdz aizvērties mata kutikulas slānim.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.