Kokteilis
Mīli

9 tipiskas kļūdas, kas traucē veiksmīgi iepazīties internetā0

Foto: Unsplash

Ar laiku apkārtējā pasaule arvien vairāk saplūst ar virtuālo realitāti. Internets ir pārņēmis visas mūsu dzīves jomas. Mūsdienās iepazīšanās internetā izskatās daudz dabiskāk, nekā iepazīšanās uz ielas. Tomēr kādēļ tev tas joprojām nav izdevies?

1. Slikta profila fotogrāfija

Foto: Unsplash

Visiem zināms, ka cilvēka izskatam un fotogrāfijai ir liela nozīme. Tādēļ tai ir jābūt kā minums patīkamai, bet kā maksimums – piesaistošai. Tūkstošiem līdzīgu fotogrāfiju neļaus citiem lietotājiem pamanīt tieši tavu un pēcāk apmeklēt tavu profilu. Kāda fotogrāfija būtu ieteicama?
Protams, spilgta un uzmanību piesaistoša, labas kvalitātes un kas izstaro patīkamas emocijas. Mīlīgi četrkājainie draugi apkārt, Niagaras ūdenskritums fonā – dažas idejas nostrādā simtprocentīgi. Uzmanīgām jābūt ar fotogrāfijām, kas uzņemtas ar spoguļu palīdzību liftā vai labierīcībās, kā arī selfijiem – tie jau sen visiem ir apnikuši. Nav noslēpums, ka iepazīšanās portālu fotogrāfijas ātri vien izplatās visā internetā. Tādēļ ir jāpadomā par pārāk atklātu fotogrāfiju publiskošanu. Ja fotogrāfiju ir grūti izvēlēties vai to ir daudz, bet tu vēlies savu profilu starp citiem īpaši izcelt – ielādē video! Parādi cik lieliski tu brauc ar ūdensslēpēm, kā dziedi vai vienkārši smaidi kadrā.

2. Pārāk garš apraksts vai pilnīgs informācijas trūkums

Aprakstot visus savus plusus un mīnusus, gaidas un sapņus, tu riskē zaudēt tos, kuri līdz galam neizlasīs tavu vēstījumu. Esi kodolīga – pastāsti par savu aizraušanos vai par to, kā tev patīk pavadīt brīvo laiku. Pārējo apspriedīsi ar to, kas izrādīs par tevi interesi. Taču neatstāj savu profilu arī pilnībā bez informācijas: potenciālajiem partneriem ir vajadzīgi vismaz daži pieturas punkti sarunas uzsākšanai!

3. Šablonu atreferēšana

Diemžēl nevienam netīk saņemt ne garlaicīgos „čau”, „kā tev iet”, „parunāsimies”, ne šabloniskas frāzes, kas domātas miljoniem dažādu lietotāji: „vēlos būt tavas laimes iemesls”, „esmu tava skaistuma apburts”, „sveiks, vai varu tevi uzaicināt uz tikšanos” vai pat „kādēļ tu izšķīries no savas bijušās meitenes?”. Tā ir interesanta opcija slinkām vai pret rezultātu vienaldzīgām personībām. Un visbiežāk šādi ziņojumi paliek bez ievērības. Šajā jautājumā pastāv divi optimālie risinājumi: pašai izdomāt „aizķerošu” sākumfrāzi un izsūtīt to visiem cilvēkiem, kuri tev ir iepatikušies vai, ieraugot patīkamu avataru, (profila jeb lietotāja bildi) un, izlasot profila informāciju, nosūtīt atbilstošu jautājumu. Cilvēks labprātāk atbildēs, ja redzēs tavu patieso interesi par viņu.

4. Profila pārvilkšana pēc pirmās fotogrāfijas

Ilustratīvs attēls
Foto: Unsplash

Pārlapot profilu, neaplūkojot fotogrāfijas un neizlasot aprakstu – ir visbiežākā kļūda. Mums liekas, ka mēs jau visu esam sapratušas un visu redzējušas, taču ne visi cilvēki ir vienādi fotogēniski un ne visiem ir desmitiem fotogrāfiju no dažādiem rakursiem. Dažkārt ir vērts atvērt profilu un izlasīt, kas ir uzrakstīts ailītē „par sevi”.

5. Ilūziju radīšana

Runa nav tikai par vīriešiem, kuri savās anketās ar vieglu roku norāda aplamu vecumu, atņemot 10-20 gadus, bet arī par sievietēm ar neideālām figūrām, kuras baidās parādīt sevi tādas, kādas ir. Ko mēs gala rezultātā iegūstam? Zaudētas cerības, satiekot cilvēku klātienē. Vienkārši ņem vērā, ka veiksmīgi biznesa cilvēki nestāsta par savu biznesu cilvēkam, kuru vēl nav dzīvē satikuši: varbūt tu esi, piemēram, no VID? Savukārt stipri vīrieši neaizņemas naudu no mazpazīstamām sievietēm.

6. Bailes no pirmā soļa

Daudzi izvēlas dienā vairākkārt aplūkot tavu anketu, dodot tev ziņu par savu klātbūtni, bet neuzdrīkstoties uzsākt sarunu. Tu dod priekšroku drosmīgiem un izlēmīgiem? Tad nāksies vien pagaidīt…

7. Neliterāra valoda

O, jā. Pirmais, kas duras acīs, ir gramatikas kļūdas. Tas spēj sagraut pirmo iespaidu – pat tik ļoti, ka komunikācija var pārtrūkt pat īsti nesākusies. Dažkārt datorā instalējamās gramatikas pareizrakstības programmas sniedz nenovērtējamu pakalpojumu.

8. Ātra robežu nojaukšana

Foto: Unsplash

Kad cilvēks uzreiz sāk žēloties par savām problēmām privātajā dzīvē vai jau sākumā piedāvā nodarboties ar seksu, tas tiek uztvers kā agresija. Reti kurš kam tādam ir gatavs bez brīdinājuma.

9. Pārāk ilgas filozofiskas sarunas

Nē, ja tu esi portālā reģistrējusies tieši šī iemesla dēļ, tad viss ir kārtībā. Savukārt, ja tavs mērķis ir atrast mīlestību un/vai seksu, tad nav jēgas ielaisties strīdos par politiku un dzimumu līdztiesību. Iepazīšanās portālos ir gana daudz vīrieši, kuri tur atrodas ne jau tādēļ lai kaut ko meklētu, bet lai baudītu paša vērtīgumu.
Tas droši vien ir visnepatīkamākais, ar ko var nākties sastapties iepazīšanās portālos: cilvēki tur „dzīvo” gadiem ilgi un vienkārši meklē kādu uzticamāku paštīksmei. Protams, viņi steigsies atklāt savas ciešanas, paziņos, cik gan grūti atrast „to īpašo, labo, mīļo, kurai nav svarīga nauda, bet gan dvēsele”.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: talantīgā dziedātāja Linda Leen savaldzina klausītājus un skatītājus Rīgas centrā
7 stundas
BM
Barba Meija
Kokteilis
Gluži kā burves: TOP 5 zodiaka zīmju pārstāves, kas ir vislieliskākās saimnieces
23 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: cik labs grāmatu pazinējs tu esi – vari nosaukt šo 18 grāmatu pareizos nosaukumus?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Kam ticēt – realitātei vai solījumiem? Ekskluzīva saruna ar “PNB Bankas” vienu no īpašniekiem, miljardieri Rodžeru Tamrazu
Ekskluzīvi 2 stundas
LE
LETA
Dabā
Ciklona ietekmē trešdien dažviet iespējams ļoti stiprs lietus
31 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Ministru viedokļiem daloties, valdība vēl nepieņem lēmumu par LU rektoru
1 stunda
ML
Māra Libeka
Latvijā
“Sibīrijas Krusti” no Skotijas atceļo uz Sunāksti
50 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Atsavinās trīs Sprūdam un viņa ģimenei piederošos zemesgabalus Skanstē
1 stunda