Ticējumi par kāzām un jaunlaulāto laimi eksistē jau vairākus gadu simtus un daži no tiem tiek ievēroti arī mūsdienās. Jau mūsu senči novēroja, ka lielākā daļa šo ticējumu piepildās.

Lūk, ko nekādā gadījumā nedrīkst darīt kāzu dienā, lai nepiesauktu nelaimi un kas ir jādara, lai jūs savā kopdzīvē būtu laimīgi:

Ticējumi, kas vēstī – ģimenes dzīve būs laimīga:


1. Pretrunā ar dažādu valstu tradīcijām, ticējumi vēstī, ka ģimenes dzīve būs laimīga tad, ja arī pēc laulību ceremonijas līgava neizlaidīs puķu pušķi no rokām.

2. Laimīgas kopdzīves pazīme ir lietus kāzu dienā, pēc kura uzspīd saule.

3. Viens no senākajiem ticējumiem vēstī – līgavainim jānes līgava pār tiltiņu, tad kopdzīvē plauks abpusēja mīlestība.

4. Tāpat paraža, kurā viesi apber jaunlaulātos ar rīsu graudiņiem, sola, ka katrā rīsu graudiņā ir kripatiņa laimes un saticības.

5. Pirmajā kāzu naktī jaunlaulātajiem jāguļ uz jauniem spilveniem. Tas nodrošinās laimi un saticību arī intīmajā dzīvē.

6. Līgavai kurpē ir jāliek monētiņa – tas palīdzēs jaunajai ģimenei dzīvot pārticībā, bet līgavainim – banknote, lai varētu nodrošināt ģimeni ar visu nepieciešamo un nekad nekā netrūktu.

7. Ģimenes dzīve būs laimīga, ja jaunais pāris šampanieti no glāzēm izdzer līdz pat pēdējai lāsītei.

8. Ticējums vēstī, ka laulību gredzeniem ir jābūt identiskiem. Tad ģimenes laime izdosies un pārim nebūs lielu domstarpību.

Ko nedrīkst darīt savā kāzu dienā:


1. Nekādā gadījumā nedrīkst izmest no rokām laulību gredzenus – tā ir ļoti nelāga zīme, kas paredz strīdus un neuzticību.

2. Līgavas kleitā nedrīkst būt zaļi akcenti vai šādas krāsas aksesuāri, šāda krāsa sola sabojātu ģimenes dzīvi nākotnē. Tāpat kleitā nedrīkst būt pērles (un to izšuvumi) – tas nozīmējot, ka pēc kāzām jaunā sieva daudz raudās.

3. Ja līgavai svinīgās ceremonijas laikā saplīst vai ieplīst kleita, tas norāda uz to, ka viņai būs ļoti grūta sadzīvošana ar vīramāti.

4. Ja līgava kāzu dienā kleitu aplej ar karstu dzērienu (tēju vai kafiju), tas norāda uz to, ka vīram nākotnē būs problēmas ar alkohola atkarību.

5. Kāzu dienā līgava nedrīkst šūt, jo, ja viņa sadursies ar adatu, ģimenē gaidāmi bieži un neizbēgami strīdi.

6. Sliktu nākotni sola kāzu dienā sasists spogulis – ticējums vēstī, ka tādā gadījumā jaunajai ģimenei gaidāmi 7 bēdu gadi.

7. Lai ģimenē valdītu laime un saticība, viesi nedrīkst dāvināt galda piederumus (nažus, dakšas), kā arī dārglietas, gultasveļu, spoguļus un gleznas.

8. Ja līgavai kāzu dienā gadās salauzt kurpei papēdi, ģimenes dzīvē jaunais vīrs būs neuzticīgs.

9. Jaunajam pāris nakts pirms kāzām ir jāguļ katram savā mājā, citādi ģimenes dzīve neizdosies.