Kokteilis
Dzīvo

9 lietas, kas notiek ar cilvēku, kurš pārstāj smēķēt0

Foto – Shutterstock

Iedomāsimies uz mirkli, ka jūs smēķējat. Jūs to darāt jau samērā sen un nespējat iedomāties nevienu dienu bez cigarešu paciņas sev kabatā. Jūsu rīts iesākas ar tasīti kafijas un cigaretes izsmēķēšanu. Bet vakars – cigarete un došanās pie miera.

Iespējams, jūs esat prātojuši par to, ka smēķēšanu vajadzētu atmest, taču vienmēr atrodas “kaut kas”, kāpēc jums tas neizdodas.

Lūk, 9 pierādīti fakti, kas notiktu, ja jūs smēķēšanu tomēr atmestu un cigaretēm pateiktu “visu labu” uz visiem laikiem:

1. Pēc 20 minūtēm normalizējas arteriālais asinsspiediens

Bet kopumā ar to jūs kļūsiet arī par patīkamāku cilvēku: samazināsies agresivitāte un pazudīs aizkaitināmība. Bonusā – paaugstināsies darba spējas.

2. Pēc 2-3 stundām jūs sāksiet smakt, bet pēc 5-6 stundām parādīsies kaitinošs klepus

Tas ir normāli un tā patiešām notiks. Tas nozīmē, ka nikotīns un citas ķīmiskās vielas tiek izvadītas no jūsu organisma. Esiet tam gatavi un nebaidieties!

3. Pēc 8 stundām normalizēsies skābekļa līmenis asinīs

Kas nozīmē, ka pazudīs biežās galvassāpes, galvas reiboņi un tumšie loki zem acīm.

4. Pēc 48 stundām jūs sāksiet just smaržas, bet ēdiens šķitīs gardāks

Tā patiešām notiks un tas nav nekāds brīnums. Gluži vienkārši jūsu garšas un smaržas receptori atgūs normālu jutību.

5. Pēc 72 stundām jūs sajutīsiet enerģijas pieaugumu

Nē, tas nav mirkļa “vājums” vai eiforija, ka jūs beidzot sajutīsiet enerģijas pieplūdumu. Gluži vienkārši jūsu plaušas ir atguvušās, organisms tērē daudz mazāk enerģijas, lai pārstrādātu “ķīmiju”, kas atrodas cigaretēs, tāpēc šī enerģija tagad tiek jums pašam!

6. Pēc 3-6 mēnešiem klepus pazudīs uz visiem laikiem

Protams, ka klepus uztrauc cilvēkus, kas atmetuši smēķēšanu. Taču ir jāsaprot, ka organismam ir jādod laiks, lai atjaunotos. Aptuveni pēc 3-6 mēnešiem kaitinošais un mokošais klepus pazudīs uz visiem laikiem. Nu, ja nu vienīgi kādreiz saaukstēsieties!

7. Pēc 12 mēnešiem jūs būsiet kategorijā, kurā ir cilvēki ar pazeminātu sirds infarkta risku

Sirds infarkta risks samazinās par 50%!

8. Pēc 5 gadiem samazināsies insulta risks

Tas nozīmē, ka jūs esat kļuvis par teju pilnīgi veselu cilvēku!

9. Pēc 10 gadiem plaušu vēža risks būs tuvs nullei

Cilvēkiem, kas smēķē, plaušu vēzis ir vislielākā bīstamība. Tāpēc, ja jums izdosies atmest smēķēšanu uz visiem laikiem, jūs izvairīsieties no vislielākā riska, kāds var piemeklēt smēķētājus.

LA.lv