Jau informējām, ka princesei Eiženijai un uzņēmējam Džekam nācās atcelt kāzas pavasarī, lai plaukstošajos mēnešos teikt jāvārdu varētu princis Harijs un Megana Mārkla.

Tad nu beidzot arī Eiženija un Džeks sagaidīja savu skaisto kāzu dienu un šā gada 12. oktobrī mija gredzenus Svētā Džordža kapelā. Turklāt tā ir tā pati kapela, kurā gredzenus mija arī princis Harijs un Megana Mārkla, taču jāatzīst, ka viņu kāzas bija ļoti atšķirīgas.

Lūk, 9 atšķirības starp princeses Eiženijas un Meganas Mārklas kāzām:

1. Laiks

Foto: PC/SCANPIX

Visredzamākā atšķirība bija svinību dienas, mēneša un laika izvēle. Megana un Harijs laulājās skaistas pavasara sestdienas pusdienlaikā, savukārt princeses Eiženijas un Džeka kāzu ceremonija notika piektdienas rītā, oktobrī.

2. Viesu saraksts

Foto: AFP/SCANPIX

Meganas un Harija kāzās 19. maijā piedalījās apmēram 2640 iedzīvotāju, kas par ziedojumiem varēja vērot kāzas klātienē. Savukārt Eiženijas un Džeka kāzas bija daudz pieticīgākas, tajās piedalījās vien 1200 iedzīvotāju.

3. Izmaksas

Foto: AFP/SCANPIX

Eiženijas kāzas bija ārkārtīgi dārgas, taču, salīdzinājumā ar Mganas un Harija kāzām, tās nemaksāja neko. Meganas un Harija kāzas izmaksāja 45 miljonus ASV dolāru, savukārt Eiženijas kāzas vien 2,5 miljonus ASV dolāru. Jāatzīst, ka šī summa sabiedrībā radījusi lielu sašutumu un pat skandālus, jo viņuprāt Eiženija nav “galveno” karalisko locekļu sastāvā.

4. Kūka

Foto: FP/SCANPIX

Svaiga un viegla, tā varētu raksturot Meganas un prinča Harija kāzu kūku. Meganas kāzu kūku dekorēja zaļas ziedlapiņas, piesātināta pavasara garša un citrona svaigums. Savukārt Eiženijas kāzu kūku karaļnams raksturojis kā tradicionālu kūku ar mūsdienīgām vēsmām. Tās dizainā tika iekļautas rudens vēsmas un tā tika pārklāta ar smalki izstrādātu cukura glazūru.

5. Dreskods

Foto: AFP/SCANPIX

Meganas un Harija kāzās viesiem vīriešiem tika atļauts kāzās ierasties klasiskā uzvalkā, taču ne Eiženijas kāzās. Piektdien, Eiženijas un Džeka kāzu dienā, vīriešiem bija jāierodas speciālos svinību tērpos, frakās, kas ir ar lielu izgriezumu priekšā un garu muguras daļu ar dziļu šķēlumu.

6. Kleita

Foto: PC/SCANPIX

Megana savā kāzu dienā bija izvēlējusies zīmola Givenchy kāzu kleitu, savukārt Eiženija dizainera Pītera Pilotto kleitu. Un atšķirībā no Meganas, Eiženijai kāzu dienā nebija plīvura. Tas tāpēc, ka vinņa vēlējās izcelt kleitas atkailināto muguras daļu, lai lepni sabiedrībai parādītu muguras rētas, kas iegūtas pēc operācijas 12 gadu vecumā.

7. Līgavas māsas

Foto: AFP/SCANPIX

Megana, būdama diplomāte, atteicās no līgavas māsām savās kāzās, jo viņa vienkārši nespēja izvēlēties starp savām draudzenēm. Turklāt sabiedrībai jau zināms, cik saspīlētas attiecības Megani ir ar viņas pusmāsu Samantu, tāpēc viņa noteikti nepretendēja uz līgavas māsas vietu. Eiženijai gan nevajadzēja izvēlēties starp draugiem, viņas līgavas māsa bija viņas māsa princese Beatrise.

8. Gājiens līdz altāram

Foto: RS/SCANPIX

Diemžēl Meganas ģimene viņai ir radījusi ne vienu vien galvas sāpi. Tāpēc, tā vietā, lai līdz altāram meganu aizvestu tēvs, viņa izvēlējās doties viena. Savukārt princesi Eiženiju gan līdz altāram veda viņas tēvs princis Endrjū – prinča Harij un Viljama tēvocis.

9. Diadēma

Foto: AFP/SCANPIX

Ņemot vērā, ka Meganai nav saistību ar karalisko ģimeni, viņai netika rezervēta neviena diadēma. Tomēr karaliene Elizabete II viņai uzdāvināja 1953. gadā mantotu diadēmu no karalienes Marijas Filigrades. Savukārt tika paredzēts, ka princese Eiženija kāzās galvu rotās ar Jorkas diadēmu, ko viņas māte bija vilkusi arī savās kāzās, taču nekā. Princeses Eiženijas galvu kāzās rotāja karalienes Elizabetes II mammas diadēma.