Modes pasaulē dziļas sēras – 19. februārī no dzīves atvadījies “Chanel” ilggadējais radošais direktors Karls Lāgerfelds.

Franču modes žurnāls Closer informē, ka šodien, 19. februārī miris pasaules slavenais vācu dizaineris un Chanel modes nama radošais direktors Karls Lāgerfelds, kura veselības stāvoklis pēdējās nedēļās ļoti strauji pasliktinājās.

Pēdējā Chanel kolekcijas modes skatē, kas notika Parīzes modes nedēļā, mākslinieks neieradās, kas nav Karlam raksturīgi. Tas vien nozīmē, ka modes karalis jau tobrīd nejutās vesels. Turklāt modes nama pārstāvji informēja, ka Karls Lāgerfelds pēdējā laikā jūtoties ļoti noguris.

Lāgerfelds dzimis 1933. gada septembrī Hamburgā, Vācijā. 1983. gadā Lāgerfelds tika iecelts par Chanel modes nama radošo direktoru un palika tam uzticīgs līdz pat pēdējai dzīves dienai.

Foto: RS/SCANPIX/LETA

Karls Lāgerfelds vadīja vienu no ievērojamākajiem modes namiem pasaulē, ko reiz dibinājusi sieviešu modes ikona Koko Šanele. Chanel modes namu viņš vadīja vairāk nekā trīs gadu desmitus. Šajā periodā viņš radījis 8 satriecošas apģērbu kolekcijas ik gadu, kas priecējuši Chanel modes cienītājus.

Foto: RS/SCANPIX/LETA

Tāpat Lāgerfelds radīja kolekcijas modeļus itāļu somu un apavu zīmolam Fendi.

Foto: RS/SCANPIX/LETA

Lāgerfelds bija zināms arī kā kaislīgs modes fotogrāfs, vairāku karikatūru autors un parfimērs. Karls Lāgerfelds vienmēr bija pamanāms, viņa ārējais izskats, bija viņa modes rokraksts: tērpies melnā uzvalkā un astē sasietiem baltiem matiem. Viņš vienmēr savam izskatam bija pieskaņojis elegantus aksesuārus, melnas saulesbrilles un stilizētiem cimdiem bez pirkstiem.