Kokosriekstu eļļa ir brīnišķīgs un dabīgs produkts, kuru viegli iespējams iekļaut ikdienas skaistumkopšanas rutīnās. Kokosriesktu eļļa ir bagāta ar taukskābēm, turklāt tā ne tikai mitrina ādu, bet arī saglabā ādu ilgāk jauneklīgu. Tā satur daudz antioksidantu, tajā skaitā E vitamīnu, kas nozīmē, ka eļļa pasargā ādu no saules stariem. Turklāt kokosriekstu eļļa ir bagāta ar laurīnskābi, tai piemīt antibakteriālas īpašības, kas var palīdzēt cīņā ar pūtītēm.

Lūk 8 veidi, kā ikdienas skaistumkopšanas rituālos izmantot kokosriekstu eļļu:

1. Izmanto kokosriekstu eļļu kā sejas ādas mitrinātāju

Lai iegūtu veselīgu sejas un ķermeņa ādu, nomaini ierasto sejas ādas mitrinātāju ar kokosriekstu eļļu. Izmanto to katru vakaru pirms gulētiešanas, uzklājot nelielu daudzumu uz ādas. Droši izmanto eļļu visās ķermeņa sausajās vietās – ceļi, elkoņi, papēži. Tici vai nē, bet kokosriekstu eļļa mitrina labāk nekā citi ādas mitrinošie līdzekļi.

2. Lielisks kondicionieris matiem

Kokosriekstu eļļu vari izmantot kā matu kondicionieri. Sniedz matiem barojošu procedūru, reizi nedēļā uzklājot matiem eļļu un ļaujot tai iesūkties matos 10 minūtes. Kad matus izmazgāsi, tie būs gludi un zīdaini. Jāpiebilst, ka izmazgāt visu kokosriekstu eļļu no matiem vienā reizē var būt sarežģīti, tāpēc veic šo procedūru dienā, kad neplāno doties ārpus mājas.

3. Aizstāj ierasto acu krēmu

Foto: Pixabay

Par cik šī eļļa ir ļoti mitrinoša, tad to vari izmantot arī kā acu krēmu ādai ap acīm. Neliela eļļas daudzuma uzklāšana uz ādas ap acīm palīdzēs novērst grumbiņu veidošanos un pietūkumu.

4. Kokosriekstu eļļa mitrina ienadžus

Ja tev ir raupji un sausi ienadži, tad mitrini tos ar kokosriekstu eļļu. Tā palīdzēs tos padarīt mīkstākus un vieglāk apstrādājamus.

5. Izmanto kokosriekstu eļļu skūšanās krēma vietā

Ja tev ir jūtīga āda, un tai nepatīk skūšanās želeju un krēmu sastāvs, tad vari to aizstāt ar kokosriekstu eļļu. Kokosriekstu eļļa aizsargās ādu, kamēr veiksi skūšanās procedūru. Turklāt paralēli eļļa mitrinās ādu, un pēc dušas tev nebūs jāuzklāj papildu ķermeņa losjons.

6. Izmanto to kā sejas tīrītāju

Kokosriekstu eļļa ir ļoti maiga un tā neaizpildīs sejas poras. Sejas mazgāšana ar eļļu var šķist biedējoša, īpaši, ja tev ir taukaina āda, bet kokosriekstu eļļa ir lielisks produkts, lai cīnītos ar pūtītēm un problemātisku sejas ādu.

7. Izmanto kā skrubi kājām

Foto: Pixabay

Pievieno kokosriekstu eļļai cukuru vai raupju sāli, un lielisks pēdu skrubis ir gatavs. Kokosriekstu eļļa ir lielisks līdzeklis cīņā ar kāju sēnīti, savukārt cukurs un sāls palīdzēs atbrīvoties no ādas plankumiem uz kājām, turklāt šī kombinācija palīdzēs mīkstināt papēžus.

8. Mitrini lūpas ar kokosriekstu eļļu

Sākoties rudenim, daudzas sievietes saskaras ar sausu un plīstošu lūpu problēmu. Kopš esam noskaidrojušas, ka kokosriekstu eļļa ir lielisks ādas mitrinātājs, izmanto to, lai mitrinātu arī lūpas. Uzklāj kokosriekstu eļļu uz lūpām pirms došanās gulēt un, tici man, no rīta pamodīsies ar veselām un skaistām lūpām.

Sagatavots pēc ārzemju preses matriāliem.