Kokteilis
Dzīvo

8 svarīgas lietas, kas palīdzēs ātrāk notievēt: kā paātrināt vielmaiņu!0

Foto: shutterstock

Vairumā gadījumu mēs uzkrājam liekos kilogramus vielmaiņas traucējumu dēļ. Vismaz 95% cilvēces liekais svars sāk parādīties tieši šī iemesla dēļ. Tāpēc, lai liekie kilogrami pārstātu uzkrāties, ir jāpiestrādā pie savas vielmaiņas.

Uzreiz brīdinām, ka nosauktie ieteikumi nav jāievēro tikai “kādu brīdi”, bet gan visu turpmāko dzīvi. Un vēl: neuztveriet ēdienu (kad runa ir par tievēšanu) par savu ļaunāko ienaidnieku. Barība ir enerģija, bez kuras nav iespējams pilnvērtīgi eksistēt.

Un tā, lūk, kā var paātrināt vielmaiņu:

1. Vienmēr ēdiet brokastis

Tā jūs iedarbināt savu organismu un „ieslēdzat“ tā metabolismu. Protams, ne vienmēr no rīta pietiek laika un ne vienmēr gribas ēst. Pārvariet sevi un pēc tam jūsu organisms pie tā pieradīs. Bet par laiku runājot, pabrokastot var desmit minūtēs un organisms jums par to būs pateicīgs.

2. Ēdiet piecas reizes dienā

Nelielas porcijas un vēlams vienā un tajā pašā laikā.

3. Dzeriet zaļu tēju

Zaļā tēja attīra jūsu organisma no dažāda veida šlakām. Un tieši šlakas bieži “aizsērē” mūsu vielmaiņas sistēmu un neļauj tai darboties visu spēku. Zaļā tēja īpaši noderīga pirms ēšanas, tā paātrina produktu pārstrādi un sadedzina līdz pat 80 kalorijām vienā reizē.

4. Audzējiet muskuļu masu

Tauki (1 kg) sadedzina vien 2 kalorijas, bet muskuļu masa iznīcina 14 kalorijas. Kā lai dabū pašu muskuļu masu? Vairāk kustaties, mazāk sēžat pie datora.

5. Tauku “nāves spriedums” – fiziskās aktivitātes

Ja jums nav laika katru dienu apmeklēt trenažieru zāli, organizējieties un katru dienu patstāvīgi izpildiet dažus vingrojumus. Internets jums pastāstīs par visādām notievēšanas programmām, bet nevajag iekrist jaunības maksimālismā – izvēlieties vispopulārākos vingrojumus (ne vairāk par 10) un strādājiet ar tiem. Tikai dariet to regulāri un nevis tikai pa brīvdienām!

6. Šie produkti uzlabo vielmaiņu

Un tie ir: greipfrūts, citroni, jūras kāposti, āboli, sarkanais asais pipars, burkāns, zivju eļļa (nopērkama visās aptiekās, arī kapsulās), ābolu etiķis.

7. Ūdens, ūdens un vēlreiz ūdens

Saistītie raksti

Dienā izdzeriet 5-6 glāzes ūdens. Starp citu, pasaulē pazīstami dietologi iesaka pirms ēdienreizes izdzert glāzi ūdens, tas paātrina metabolismu.

8. Tagad jūs zināt, kā paātrināt vielmaiņu

Bet mēdz gadīties, ka vielmaiņa tiek izjaukta nevis nepareiza dzīvesveida dēļ, bet gan citu iemeslu dēļ, piemēram, vairogdziedzeru, ģenētisko saslimšanu, vitamīnu trūkuma, hormonālo traucējumu dēļ. Tur, protams, vielmaiņas procesu nevar stabilizēt, nenovēršot pamata problēmu. Tas nozīmē, ka vispirms ir jāizārstē tas, kas „izgājis no sliedēm“, un tikai pēc tam var labot vielmaiņas sistēmas stāvokli.

LA.lv