Kokteilis
Stilo

8 stereotipi interjera dizainā, par kuriem laiks aizmirst0

Foto: fullpicture.ru

Mēs esam raduši mēbeles “saskaņot” – kā galdu, tā krēslus iegādāties no vienas un tās pašas kolekcijas. Tāpat, ja mēs iegādājamies gultu, tai jākļūst par guļamistabas sastāvdaļu. Taču šodien šos stereotipiskos nosacījumus ir ļauts aizmirst. Dizaineri atklājuši, kādus noteikumus interjerā mūsdienās drīkst un pat vajag aizmirst!

Atbilstošie dīvāni un krēsli

Foto: fullpicture.ru

Daudzi ir pieraduši pie domas, ka mēbeles ir jāiegādājas “komplektos”. Nevajag vairs sekot šim noteikumam. Dīvāns un krēsli var būt dažādi. Kas ir patiešām būtiski – tiem jābūt līdzīgā stilā ar vēl kaut ko (vienalga!), kas atrodas jūsu mājoklī.

Mēbeles guļamistabai

Foto: fullpicture.ru

Jums nevajag iegādāties mēbeļu komplektu guļamistabai. Jūs varat bez tā iztikt un nopirkt skaistus krēslus, naktslampu galdiņus un jebko citu, kas neiederas kategorijā “guļamistaba”.

Baltas sienas telpu padarīs par “slimnīcas palātu”

Foto: fullpicture.ru

Mīts par to, ka baltas sienas telpu padarīs par slimnīcas palātu ir sens un nepatiess. Vienīgais nosacījums, kas jums jāievēro, ja vēlaties kādā telpā visas sienas izkrāsot baltas – tajā nevajadzētu būt pilnīgi baltām mēbelēm (visām) un citiem baltiem aksesuāriem – minimumam jābūt ar citas krāsas akcentiem.

Jo mēbeles tālāk no sienām, jo vairāk vietas

Foto: fullpicture.ru

Šis telpas iekārtošanas paņēmiens ir ļoti populārs, jo ļaudis domā, ka tas nodrošina vairāk brīvas vietas. Jā, ja istaba ir neliela izmēra, bet ne citos variantos! Atcerieties, ja telpa ir pietiekoši plaša, jūs varat aizmirst par šo stereotipu!

“Standarta” flīzes vannasistabā

Foto: fullpicture.ru

Mūsdienās ir tik daudz un dažādu veidu, kā interesantu padarīt vannasistabu, ka jūs, beidzot varat pateikt “nē” flīzēm flīžu izskatā. Jūs varat izvēlēties darinājumus, kas atgādina akmeni, betonu, koku vai jebkuru citu interesantu faktūru.

Virtuves galds un krēsli vienotā stilā

Foto: fullpicture.ru

Veidojat virtuves interjeru atšķirīgu, iegādājoties galdu un krēslus no dažādām kolekcijām. Nebaidieties izmēģināt!

Liela izmēra mēbeles un to elementi

Foto: fullpicture.ru

Milzīgu izmēru roku balsti un mīksto mēbeļu “muguras” vairs nav populāras. Šodien aktuālas ir vienkāršas formas un nelieli izmēri. Īpaši aktuāli tas ir nelielās istabās un dzīvokļos.

Spilgti izkrāsota bērnu istaba

Foto: fullpicture.ru


Jūsu bērna istabai nav noteikti jābūt izkrāsotai spilgtos toņos. Psihologi ir pierādījuši, ka bērni, kas dzīvo “mierīgu” krāsu istabās veiksmīgāk attīstās. Bet, ja jūs tomēr vēlaties piešķirt kādu spilgtāku akcentu, varat izmantot rotaļlietas, neliela izmēra aksesuārus un paša bērna zīmējumus, ko ielikt rāmīšos.

Informācijas avots: fullpicture.ru

LA.lv