Kokteilis
Dzīvo

8 seni ticējumi: kāpēc sievietei, kas gaida mazuli, ir bīstami griezt matus0

Foto: Pixabay

Saskaņā ar tautas ticējumiem, sievietēm, kas ir bērniņa gaidībās, nevajadzētu griezt matus. Mūsu senči pret šo ticējumu izturējās ļoti nopietni un piesardzīgi.

Ezotēriķi arī mūsdienās uzskata, ka cilvēka matos atrodas enerģija, kas spēj gan palīdzēt grūtos brīžos, gan pasargāt mūs no dažādām nepatikšanām un slimībām. Sakarā ar to eksistē ļoti daudzi ticējumi, kas ir saistīti tieši ar matiem.

Noskaidrosim, ko slēpj šie ticējumi!

Foto: Pixabay

1. Kā galvenais iemesls aizliegumam griezt matus sievietēm, kas ir stāvoklī, tiek minēts iespējamais risks, kas saistīts ar mazuli. Sievietes mati visā gaidību laikā ir kā neredzams sargs, kas rūpējas gan par pašas sievietes, gan bērniņa veselību un labsajūtu.

2. Kāds cits ticējums norāda, ka mati spēj uzkrāt enerģiju un nodot to, tāpēc matu griešana gaidību laikā samazina enerģētisko lauku, kas var piesaistīt dažnedažādas nepatikšanas – sākot ar skaudību un beidzot ar slimībām.

3. Sievietes matu garums norādot arī uz viņas auglību, un jo garāki mati, jo vairāk bērnu viņa var dāvāt savam mīļotajam vīrietim.

4. Sievietes mati esot neredzami saistīti tieši ar gaidāmā mazuļa veselību – kā fizisko, tā garīgo. Par cik mazulis savus spēkus saņem no mātes, tad lielu daļu enerģētikas viņš iegūst tieši no mammas matiem. Matu griešana šo saikni izjauc, un var izraisīt nopietnus sarežģījumus gaidību laikā.

Foto: Pixabay

5. Kāds cits tautas ticējumi norāda, ka sieviete, kas ir stāvoklī, apgriežot matus, saīsina dzīvi savam mazulim pēc viņa piedzimšanas. Tiek uzskatīts – jo īsāks matu griezums, jo mazāks laiks mazulim būs dots uz šīs pasaules.

6. Eksistē arī šāds ticējums: sieviete, kas apgriež matus esot mazuļa gaidībās, var laist pasaulē bērniņu, kam “saīsināts” prātiņš. Mūsu senči ļoti strikti ievēroja šo ticējumu.

7. Uzskata, ka matu griešana grūtniecei ir ļoti bīstama, jo var izraisīt dažādus sarežģījumus dzemdībās, kā arī problēmas grūtniecības laikā.

8. Vēl kāds ticējums vēstī: jo īsākus matus sieviete apgriež, jo slimīgāks būs mazulis, kad piedzims.

Foto: Pexels
LA.lv