Kokteilis
Dzīvo

8 lietas, kas jāatceras dzīves strupceļā, lai no tā izkļūtu0

Foto – Fotolia

Vienmēr skaties uz to, kas tev ir, tā vietā, ko esi zaudējis. Un neatkarīgi no tā, cik labi vai slikti tu jūties, tev katru dienu jāmostas un jāpateicas par dzīvību, jo kāds kaut kur izmisīgi cīnās par to.

1. Sāpes ir daļa no izaugsmes
Dažkārt dzīve aizver durvis, jo ir laiks virzīties uz priekšu. Un tas ir labi, jo mēs bieži nesākam kustēties, ja apstākļi nespiež. Kad iestājas grūti laiki, atgādini sev, ka nevienas sāpes nav bezmērķīgas.

Virzies prom no tā, kas dara tev sāpes, taču nekad neaizmirsti mācību, kādu tās tev sniedz.

Tas, ka tu cīnies, nenozīmē, ka tu ciet neveiksmi. Ikviens liels panākums prasa, lai pastāvētu cienīga cīņa. Labais prasa laiku. Saglabā pacietību un pārliecību. Viss nokārtosies: visticamāk, ne vienā acumirklī, bet gala rezultātā viss atrisināsies. Atceries: ir divu veidu sāpes: sāpes, kas ievaino, un sāpes, kas maina mūs. Kad tu ej pa dzīvi, tā vietā, lai pretotos tai, palīdzi tai attīstīt tevi.

2. Viss dzīvē ir pārejošs
Vienmēr, kad līst lietus, tu zini, ka tas pāries. Katru reizi, kad tev nodara sāpes, brūce sadzīst. Pēc tumsas vienmēr nāk gaisma – tev par to atgādina katrs rīts, bet tik un tā bieži šķiet, ka nakts ilgs vienmēr. Tā nenotiks.

Nekas neturpinās mūžīgi. Tādējādi, ja tieši tagad viss ir labi, izbaudi to. Tas neilgs mūžīgi. Ja viss ir slikti, neraizējies, jo arī tas neturpināsies mūžīgi.

Tas, ka dzīve pašreizējā brīdī nav viegla, nenozīmē, ka tu nevari smieties. Tas, ka kaut kas tevi satrauc, nenozīmē, ka tu nevari pasmaidīt. Katrs brīdis sniedz tev jaunu sākumu un jaunas beigas. Katru sekundi tu iegūsti otro iespēju. Vienkārši izmanto to.

3. Raizes un žēlabas neko neizmainīs
Tie, kas žēlojas vairāk par visiem, sasniedz vismazāk. Vienmēr ir labāk izdarīt kaut ko vairāk un ciest neveiksmi, nekā censties gūt panākumus, neko nedarot.

Nekas nav beidzies, ja tu esi zaudējis; viss ir beidzies, ja tu tiešām tikai žēlojies.

Ja tu kaut kam tici, turpini mēģināt. Un neatkarīgi no tā, kas notiks gala rezultātā, atceries, ka patiesa laime atnāk tikai tad, kad tu pārstāj gausties par savām problēmām un sāc pateikties par visām tām nedienām, kuru tev nav.

4. Tavas rētas ir tava spēka simboli
Nekad nekaunies no rētām, kādas atstājusi dzīve. Rēta nozīmē, ka sāpju vairs nav, un brūce ir sadzijusi. Tas nozīmē, ka tu esi uzvarējis sāpes, guvis mācību, kļuvis spēcīgāks un progresējis. Rēta ir triumfa tetovējums. Neļauj rētām turēt sevi par ķīlnieku. Neļauj tām piespiest tevi dzīvot bailēs. Sāc uzskatīt tās kā spēka pazīmi.

Dželāledīns Muhameds Balhī, 13. gadsimta persiešu musulmaņu dzejnieks, jurists, teologs un sūfistu mistiķis reiz ir teicis: “Caur rētām tevī ieplūst gaisma”. Nekas nevar būt tuvāk īstenībai. Ciešanas ir izveidojušas pašas spēcīgākās dvēseles; paši ietekmīgākie cilvēki šajā lielajā pasaulē ir likteņa rētu iezīmēti. Paskaties uz savām rētām kā uz lozungu: “JĀ! ES TO PAVEICU! Es izdzīvoju, un man ir rētas, lai to pierādītu! Un tagad man ir iespēja kļūt vēl spēcīgākam”.

5. Katra maza cīņa ir solis uz priekšu
Dzīvē pacietība nav tas pats, kas gaidīšana; tā ir spēja saglabāt labu noskaņojumu, neatlaidīgi strādājot savu sapņu labā. Tāpēc – ja tu gatavojies mēģināt, ej līdz galam. Citādi startam nav nekādas jēgas. Tas var nozīmēt stabilitātes un komforta zudumu uz zināmu laiku. Iespējams, daudzu nedēļu garumā tev nāksies ēst to, ko neesi pieradis, vai negulēt tik daudz, cik parasti.

Tas var nozīmēt tavas komforta zonas izmaiņas.
Tas var nozīmēt attiecību un visa, kas tev pazīstams, upurēšanu.
Tas var nozīmēt, ka tu kļūsi par apsmiekla objektu.
Tas var nozīmēt vientulību.

Vientulība tomēr ir dāvana, kas daudzas lietas padara iespējamas. Tu iegūsti telpu, kas tev nepieciešama. Viss pārējais ir izturības tests, pārbaudījums tam, cik lielā mērā tu patiešām gribi sasniegt mērķus. Un – ja tu to gribēsi, tu to izdarīsi, neraugoties uz neveiksmēm un domstarpībām. Ar katru soli tu jutīsies labāk, nekā spēji iedomāties. Tu sapratīsi, ka cīņa nav šķērslis ceļā, tā ir pats ceļš.

6. Negatīvā citu cilvēku reakcija nav tava problēma
Negatīvu apstākļu ielenkumā nezaudē pārliecību par sevi. Smaidi, kad citi mēģinās uzveikt tevi. Tas ir viegls veids, kā uzturēt personisko entuziasmu. Kad citi cilvēki runās par tevi sliktu, turpini būt pats. Nekad neļauj citu runām mainīt tevi un neņem tās pārāk pie sirds, pat tad, ja jūties aizskarts. Nedomā, ka citi cilvēki kaut ko dara tevis dēļ. Viņi kaut ko dara sevis dēļ.

Pirmkārt, nekad nemainies, lai radītu iespaidu uz kādu, kurš saka, ka tu neesi pietiekami labs. Mainies, ja tas padara tevi labāku un ved uz skaistāku nākotni.

Cilvēki runās neatkarīgi no tā, ko tu dari, vai cik labi tu dari. Domā par sevi, nevis par citu viedokli. Ja tu kaut kam tici, nebaidies cīnīties par to. Liels spēks rodas, pārvarot neiespējamo.

7. Notiks tas, kam jānotiek
Tu iegūsti spēku, kad atsakies no kliegšanas un žēlošanās un sāc smaidīt un novērtēt savu dzīvi. Katrā cīņā, ar kuru tu saskaries, ir slēptas svētības, taču tev jābūt gatavam atvērt savu sirdi un prātu, lai tās ieraudzītu. Tu nevari piespiest lietām notikt. Tu vari tikai mēģināt. Zināmā brīdī tev ir “jāatlaiž” situācija un jāļauj notikt tam, kas paredzēts.

Mīli savu dzīvi, uzticies intuīcijai, riskē, zaudē un atrodi laimi, mācies no pieredzes. Tas ir ilgs brauciens. Tev jāpārstāj raizēties, tirdīt sevi ar jautājumiem un mocīties šaubās. Smejies, baudi katru savas dzīves brīdi. Tu vari precīzi nezināt, kur biji plānojis doties, bet galu galā tu nonāksi tur, kur tev jābūt.

Vienkārši turpini virzību
Nebaidies sadusmoties. Nebaidies iemīlēties vēlreiz. Neļauj plaisām tavā sirdī pārvērsties rētās. Saproti, ka spēks ar katru dienu pieaug. Saproti, ka drosme ir brīnišķīga. Atrodi savā sirdī to, kas liek citiem smaidīt.

Atceries, ka tavā dzīvē daudzi cilvēki nav vajadzīgi, tāpēc necenties iegūt vairāk “draugu”. Esi stiprs, kad būs grūti. Atceries, ka Visums vienmēr dara to, kas ir pareizi.

Atzīsti reizes, kad tev nebūs taisnība, un gūsti no tā mācību. Vienmēr atskaties atpakaļ, lai redzētu ko esi sasniedzis un lepojies ar sevi. Nemainies neviena dēļ, ja to nevēlies. Dari vairāk. Dzīvo vienkāršāk. Un nekad nepārtrauc virzību.

Avots: “mirror-venus.ru”

LA.lv