Kokteilis
Mīli

8 katastrofālas kļūdas, ko pāri pieļauj pirmajā laulības gadā0

Foto: Shutterstock

Lielākoties vienmēr pirmais laulības gards aizrit tādā kā medusmēneša fāzē. Tajā brīdī abi partneri ir tik maģiski iemīlējušies viens otrā, ka viss šķiet perfekts un apbrīnojams. Un tam ir arī kāds iemesls. Laulību sākumā pilnīgi noteikti jums nebūs tik daudz problēmu, jo tas ir jūsu kopdzīves sākums. Visi izaicinājumi vēl ir priekšā!

Savukārt, ja partneri ieslīgst šajā rozā briļļu periodā, jāatzīst, ka tas attiecībām var tikai kaitēt. Atceries, ka attiecībās vienmēr jābūt modriem. Iespējams, ka jūs to nezināt, bet jāatzīst, ka pirmais laulības gads uzliek zināmas lomas un pienākumu pildīšanu. Tāpēc, ja rozā briļļu periodā viss šķiet vienkārši un lieliski, tad beidzoties tam, ataust īstā realitāte un kopdzīve.

Ja nevēlies, lai jūsu laulība beidzas jau pirmajā gadā, lūk, 8 katastrofālas kļūdas, kuras nedrīkst pieļaut:

1. Tu pārstāj kontaktēties ar draugiem

Pastāv liela iespēja, ka laulības pašā sākumā jūs vienkārši vēlēsieties pēc iespējas vairāk pavadīt laiku kopā, tādējādi ne vien iepazīstot vienam otru, bet arī izbaudot intīmus mirkļus. Taču atceries, ka attiecības un laulība nedrīkst būt šķērslis dzīvei ārpus tām. Tev ir arī sava sociāli aktīva dzīve, kurai arīdzan ir jāveltī laiks un uzmanība.

2. Tu ceri, ka tavs partneris mainīsies

Vari būt droša, ja tavs partneris nebija spējīgs mainīties pirms laulībām, viņš to nedarīs arī pēc laulībām. Tāpēc tev jāsamierinās ar faktu, ka persona, ar kuru esi apprecējusies, būs tieši tāda un ne citādāka visu jūsu kopdzīves laiku.

3. Tu nerisini konfliktus

Foto: Shutterstock

Pirmajā laulība gadā pastāv liels kārdinājums maksimāli izvairīties no jebkādām konfliktsituācijām. Tu vienkārši vēlēsies pagriezties un aiziet, jo nevēlēsies pārtraukt medusmēneša fāzi. Bet tas nav pareizi. Tev jābūt pietiekoši drosmīgai, lai stātos pretī savam partnerim un risinātu visdažādākās situācijas tā, kā to dara jebkurš laimīgs pāris. Atceries, ka veiksmīga komunikācija ir patiesas mīlestības pamatā.

4. Tu neievēro sadzīvisko pienākumu pildīšanu

Tev vienmēr ir jāpārliecinās, ka tu ne vien spēj rūpēties par mājokļa uzturēšanu labā stāvoklī, bet tev jāspēj izvirzīt konkrēti mājasdarbi jums abiem. Neviens no jums nevar cerēt, ka mājas pašas sevi uzturēs kārtībā, tāpēc tev un tavam partnerim jāpieliek zināmas pūles, lai mājās radītu attiecīgu vidi, kurā ir patīkami uzturēties.

5. Tu nerunā par savām jūtām

Foto: Shutterstock

Jūtu noklusēšana ir teju vai katastrofāla jebkurās attiecībās. Lai arī cik neērti tu justos runājot par savām jūtām, tev tās ir jāspēj paust savam mīļotajam cilvēkam. Tev vienmēr jābūt atklātai un uzticamai pret partneri. Īpaši tad, ja runa ir par jūtām.

6. Tu nevelti laiku savai individuālajai attīstībai

Tas, ka esi precējies nebūt nenozīmē, ka tu kā personība un indivīds vairs neeksistē. Tev joprojām ir atļauts darīt to, kas tev patīk, tiekties pēc saviem mērķiem un baudīt laiku vienatnē. Galu galā, tev ir arī savi hobiji un intereses. Nepārstāj būt tu pats, citādi vēlāk to ļoti nožēlosi.

7. Jūs nekavējoties plānojat ģimenes pieaugumu

Foto: Pexels

Jums nav jāpiespiež sevi nekavējoties veidot ģimenes pieaugumu. Jūsu laulībai ir vajadzīgs laiks, ko izbaudīt kopā, piedzīvojat skaistus mirkļus. Pats galvenais – sākumā koncentrējaties tikai un vienīgi uz sevi bez papildu spriedzes un pienākumiem.

8. Jūs nepārvaldāt finanses kopā

Esot laulībā, arī finanšu pārvaldīšanai jābūt komandas darbam. Tev jābūt gatavam ieguldīt jūsu laulībā un plānot tēriņus kopīgi. Rēķināties ar kopīgu ģimenes budžetu. Esot laulībās, jūs nevarat dzīvot katrs pats par saviem līdzekļiem. Tas tikai veicinās konfliktus. Laulību pirmais gads ir piemērots tam, lai jūs kopīgi iemācītos pārvaldīt savas finanses.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.

LA.lv