Kokteilis
Dzīvo

8 aizraujoši fakti par sievietes ķermeni0

Foto: Unsplash

Katra sieviete ir kā maza mīkla, taču zinātniskie fakti var izskaidrot daudz no tā, kas vīriešiem, piemēram, reizēm šķiet nesaprotams…

1. Sievietēm ir daudz vairāk sāpju receptori ķermenī, kas ir hormona estrogēna dēļ, taču tajā pat laikā tas bloķē iekaisuma procesus, kā rezultātā sievietes labāk pārcieš sāpes.

2. Sievietes daudz sliktāk par vīriešiem orientējas telpā. Paralēlā automašīnas novietošana izdodas aptuveni 82% vīriešu, bet starp sievietēm – tikai 71%. Tikai 22% sieviešu to var izdarīt ar pirmo mēģinājumu.

3. Par sievietes runu atbild divi smadzeņu centri, tāpēc sieviete dienā var pateikt līdz 8000 vārdu, izmantot 3000 dažādu skaņu un līdz 10 000 neverbālu signālu. Vīriešiem šie rādītāji ir divas reizes zemāki.

4. Hormonu progesterona, kortizola un estradiola paaaugstinātā līmeņa dēļ, it īpaši ovulācijas laikā, sievietēm pastiprinās nemiera sajūta. Tāpēc sievietēm ir vairāk attīstīta intuīcija un viņas biežāk sajūt draudus.

5. Sievietes smadzeņu darbība miega periodā samazinās tikai par 10%, tāpēc sievietes miegs ir daudz trauslāks, nekā vīriešiem.

6. Sievietes muskuļi satur vairāk elastīna, nekā kalogēna, tāpēc sievietes ir lokanākas, bet muskuļu uzaudzēšana dabiski notiek daudz lēnāk, nekā vīriešiem.

7. Sievietes āda ir 10x jutīgāka, kā vīriešiem.

8. Sievietes taukus ķermenī spēj sadedzināt daudz lēnāk par vīriešiem.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv