Kokteilis
Apbrīno

72 gadi kopā: savulaik karaliene Elizabete nepaklausīja tēvu, karali Džordžu VI un apprecēja mīļoto Filipu, kurš bija nabags un pareizticīgais0


Karaliene Elizabete un viņas mīļotais vīrs, princis Filips 1962.gadā.
Karaliene Elizabete un viņas mīļotais vīrs, princis Filips 1962.gadā.
Foto: TOPFOTO/ SCANPIX/ LETA

20.novembrī 93 gadus vecā Lielbritānijas karaliene Elizabete II un 98 gadus vecais princis Filips atzīmēja 72. kāzu gadadienu. Ar šo svarīgo datumu viņus sveica Keita Midltone un princis Viljams.

Elizabete apprecējās ar Filipu Mauntbatenu 1947.gada 20.novembrī. Par šo svarīgo notikumu atcerējās Keita Midltone. Kembeidžas hercogu Instagram kontā viņa publicēja dažus karalienes Elizabetes un prinča Filipa foto. Vienā no tām karaliene Elizabete un princis Filips redzami kā gados jauns pāris – tik tikko uzsākot kopdzīvi. Viņi skatās viens otram acīs un sirsnīgi smaida.

Otrajā fotogrāfijā pāris ir jau cienījamā vecumā, kam aiz muguras daudzi kopdzīves gadi. Taču arī šajā fotogrāfijā gan karaliene, gan princis ir ar smaidu sejā. “Apsveicam Viņas Augstību karalieni un Viņa Augstību, princi Filipu ar 72 kāzu gadadienu,” – teikts publikācijā.

 

View this post on Instagram

 

Wishing Her Majesty The Queen and His Royal Highness The Duke of Edinburgh a very happy 72nd Wedding Anniversary! 📷PA

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on

Zināms gan, ka gaviļnieki tieši šajā datumā bijuši šķirti – karaliene Elizabete II atrodas Londonā, bet princis Filips – Sandringemas pilī Norfolkas grāfistē.

Karaliene un princis Filips bija pazīstami jau 13 gadus pirms viņi nosvinēja kāzas. Tomēr romantiskas attiecības starp viņiem modās lēnām. Tas notika aptuveni 8 gadus pirms kāzu atzīmēšanās, kad jaunā princese Elizabete apciemoja militāro jūrnieku koledžu Dārtmutā, kur tolaik studēja princis Filips.

Sākotnēji Elizabetes tēvs, karalis Džordžs VI bija pret šīm attiecībām. Prinča Filipa tēvs, grieķu princis Andrejs, bija draudzīgās attiecībās ar Āfolfu Hitleru. Bez tam, princis Filips tolaik bija nabadzīgs un pilnīgi neko nevarēja dot Elizabetei, izņemot titulu un “zilās asinis”. Taču pāris salaulājās tēvam nezinot un viņam nācās “piekāpties”, lai vēlāk uzrīkotu “īstās” kāzas. Mīļotās Elizabetes dēļ princis Filips atteicās jebkad pretendēt uz karaļa titulu, kā arī atteicās no pareizticības. Vēlāk viņam tika piešķirts Edinburgas hercoga tituls.

Saistītie raksti

Pārim ir četri bērni – vecākais dēls, princis Čārlzs, meita, princese Anna, divi jaunākie dēli – princis Endrjū un princis Edvards. Viņiem ir arī bagātīgs pulciņš mazbērnu un mazmazbērnu – viņu vidū ar princis Harijs, princis Viljams un viņu bērni.

Karaliskās ģimenes aizkulisēs baumo, ka karaliene Elizabete II ļoti ciena Keitu Midltoni un, iespējams, vēlētos viņu redzēt tronī tad, kad pati vairs nevarēs šos pienākumus pildīt. Lai gan karaliskās ģimenes noteikumi nosaka, ka pirmais rindā uz troni pēc karalienes Elizabetes II ir viņas un prinča Filipa vecākais dēls, princis Čārlzs – Keitas Midltones vīra tēvs.

LA.lv
LE
LETA
Kokteilis
Grupa “Purple Negative” nodod klausītājiem pirmo videoklipu
6 stundas
LE
LETA
Kokteilis
Tiek pārcelts “The Neighbourhood” koncerts
6 stundas
IP
Inga Prūse
Kokteilis
Sportiski, glīti, bagāti. Pelnošāko Latvijas basketbolistu jaunākā topa virsotnē – Porziņģis ar teju 15 miljoniem eiro
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
“Vienmēr esmu bijusi politiska”. Saruna ar Alīdi Ausmu Forstmani no Kanādas
Intervija 21 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Burovs: Plāns pārņemt Rīgas ostu valsts pārziņā ir “tālu no saprāta robežām”
6 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Darbam Ventspils brīvostas pārvaldes valdē ārkārtas sēdē nolemj iecelt Boltmani
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Valsts pārņems Rīgas un Ventspils ostas
4 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Kurucu turpina “svaidīt” no komandas uz komandu
35 minūtes