Kokteilis
Stilo

7 šikas deviņdesmito gadu tendences, kas atgriezušās modē0

Foto: Fotolia

Pašreizējā tūkstošgades mode ir teju vai “apsēst”a ar 90. gados aktuālo modi – čokeri, kombinezoni, augstās kedas, platie džemperi un krekli, un mom fit tipa džinsu bikses, kuras dievina kā slavenības tā, teju jebkura stilīga sieviete. Modes mākslinieki iedvesmojoties no 90. gadu modes ir radījuši pilnīgi jaunas un stilīgas modes tendences, kas ir aktuālas šajā sezonā.

1. Baroka stila josta

aaa

Viena no šobrīd patiesi aktuālākajām modes tendencēm: izteiksmīgas un apjomīgas jostas. Tā var būt ādas josta ar lielu, metālisku sprādzi, zelta ķēdes un pamanāmi zīmolu logotipi. Josta vairs nepilda tikai savu tradicionālo funkciju. Tā ir aksesuārs, kas spēj piešķirt raksturu visam koptēlam un izcelt dažādus apģērba elementus.

2. Rūtaini mini svārki

sss

Atceroties 90. gadu modes klasiku, jāsecina, ka tā nav iedomājama bez rūtainiem mini svārkiem. Rūtis ir nebeidzams iedvesmas avots, un šoruden īpaši aktuāli ne vien rūtaini mini svārki, bet arī rūtaini kostīmi, sarafāni un kleitas. Taču, tā vietā, lai izvēlētos klasisku rūtainu kostīmu darbam, izvēlies rūtainus svārkus ar ērtu, bet klasisku džemperi, stilīgu mēteli un gariem zābakiem. Šāda apģērbu kombinācija ir šī rudens TOP 1.

3. Sandales ar kvadrātveida purngalu

ddd

Apavi, kuriem ir mandeļu forma pirkstu daļā noteikti jau sen kā nolikti skapī. Taču apavi ar kvadrāta formas purngalu ir tieši tas, kas ir aktuāls šajā sezonā. Tie piestāvēs jebkuram apģērbam.

4. Baggy tipa džinsu bikses

ddd

Šie džinsi ir ļoti līdzīgi mom tipa džinsām. Tādas 90. gadu modes ikonas kā Tatjana Ali un Dženeta Džeksone padarīja slavenas baggy tipa bikses. Tās ir ideāli piemērotas pilsētvides vibrācijām un izskatās lieliski kopā ar sportiska stila apaviem.

5. “Klača” tipa rokassomiņas

fff

Šoruden ir aktuāli pievērsties visam praktiskajam, tāpēc lielizmēra un mikro somiņas vairs nebūt nav aktuālas. Klača tipa rokassomiņa ir praktisks un stilīgs piemērs, kas atgriezies modē no 90. gadiem. To ir ērti nēsāt plecā, tā ir praktiska, lai tajā ieliktu mobilo tālruni, lūpu krāsu un vienlaikus papildinātu savu satriecošo ārējo izskatu.

6. “Matrikss” stila ādas mētelis

ggg

Pēc tam, kad filma Matrikss nāca klajā ar savu oriģinalitāti un izteiksmīgajiem tērpiem, tieši ādas mēteļi satricināja modes pasauli. Popmūzikas karaliene Madonna bija viena no nedaudzajām ikonām, kura eksperimentēja un sabiedrībā parādījās tērpusies garā, ādas mētelī. Šogad šis smagnējais un ekstravagantais apģērba elements ir atgriezies modē. Turklāt āda ir aktuāla arī citos apģērba elementos.

7. Zīda kreklblūze

hhh

Teju katrā populārā seriāla Draugi epizodē var redzēt kādu no sieviešu tēliem, kas ir tērpusies zīda blūzē. Vēl nesen tas bija apģērba elements, kas bija aktuāls vien pagājušajā gadsimtā. Šobrīd zīda krekli atgriežas modē, turklāt tie ir ne vien sievišķīgi, bet arī ļoti elegants ikdienas modes papildinājums.

LA.lv