Kokteilis
Mīli

7 pierādīti fakti, kā regulāra mīlēšanās uzlabo veselību un labsajūtu0

Foto: Pexels

To, ka sekss ir viena no veidiem, kā cilvēki gūst laimes izjūtu, ir zinātniski pierādīts. Mīlēšanās laikā izstrādājas labsajūtas un laimes hormoni – arī tas ir pierādīts. Kādi vēl “bonusi” ir šai visnotaļ pievilcīgajai nodarbei, kas sniedz emocionālu un fizisku labsajūtu, noskaidrosim šajā rakstā.

1. Paildzina mūža ilgumu

Katru reizi, kad jūs izjūtat orgasmu, organismā izdalās specifiski hormoni (DHEA), kas pastiprina imunitāti. Un vēl arīdzan uzlabojas ādas stāvoklis, kas palīdz izskatīties jaunākiem.

2. Uzlabo psiholoģisko stāvokli

Jūs, iespējams, esat pamanījuši, ka intīmo attiecību laikā jūsu ikdienišķās problēmas pēkšņi šķiet nesvarīgas? Tas tāpēc, ka tuvības laikā izstrādājas hormoni, kas samazina stresa līmeni, tāpat arī remdina sāpes un uztraukumu. Tas notiek ķīmisku darbību rezultātā, kas notiek cilvēka organismā seksa laikā.

3. Sekss rada emocionālo tuvību

Kad jūsu attiecībās ienāk arī intīmās attiecības, tas nozīmē, ka jūs pietiekoši uzticaties viens otram un atklājat savu savienību jaunā stadijā. Pasaulē slavens seksologs Lorijs Vatsons tāsta, ka seksa laikā cilvēka organisms izdala tādu hormonu kā oksitocīns, kas “pievelk” jūs pie partnera. Šāda parādība ilgst vēl 48 stundas pēc intīmās tuvības un tādējādi attiecības padara labākas.

4. Sekss ir labākās “zāles”

Tā patiešām ir, un ja tas vēl ir regulārs: sekss kalpo kā lielisks veids uzturēt organismu tonusā. Nesen Bostonas universitātes zinātnieki publicēja pētījumu datus par to, ka ejakulācija ievērojami samazina prostatas vēža saslimšanas risku. Bet sievietēm orgasma laikā organismā izdalās oksitocīns, kas dabiskā veidā ir efektīvs kā pretsāpju līdzeklis. Pateicoties tam, galvassāpes kļūst mazākas un retākas, kā arī ir labs veids, kā aizbiedēt sāpes PMS sindroma laikā.

5. Dedzina kalorijas!

Aktīva seksa laikā kalorijas organismā tiek dedzinātas ne mazāk kā treniņa laikā. Jā, iespējams nedaudz mazāk kā pie augstas aerobās slodzes, tomēr cik patīkami! Vidēji mīlēšanās laikā cilvēks sadedzina ap 100 kalorijām.

6. Mīlēšanās ir labākais antidepresants

Nekas tik ļoti nespēj samazināt stresa līmeni kā labs sekss. Galvenokārt, orgasms. Jau pieminētais seksologs Vatsons atklājis kādu stāstu par savu pacienti, kura, neraugories uz regulāri seksu, 12 gadu laikā ne reizi neesot izjutusi orgasmu. Kad sievietei beidzot šo problēmu izdevās atrisināt, viņa bija pārsteigta par to, ko izjūt. Un patiesību sakot, sievietes, vai ir kaut kas uz šīs pasaules, kas spēj padarīt jūs laimīgākas?

7. Uzlabo sieviešu veselību

Sekss ir ļoti noderīgs dzīvespriekam un protams, arī sieviešu veselībai. Lai cik ierasti tas neskanētu, bet sekss ir laba seksa pamatā. Ja jūs ar to nodarbosieties regulāri, jūsu dzimumorgāni un muskuļi iegūs tonusu, kas uzlabos asinsriti un padarīs vel baudāmāku labsajūtu. Tāpat regulāra mīlēšanās samazina mestruāciju sāpes un uzlabo cikla regularitāti.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv