Kokteilis
Dzīvo

7 pazīmes, kas liecina, ka tu lieto pārāk daudz alkohola0

Foto: Unsplash

Arī tu nekad neatsakies no vīna glāzes pie kādas no maltītēm un vienmēr izmanto iespēju iegādāties trīs glāzes kokteiļa par divu cenu? Bet tas taču nav nekas īpašs, vai ne? Iespējams, ka tā, bet saskaņā ar Nacionālo veselības institūtu, kurš 2015. gadā veica pētījumu, šādas pazīmes tevi ierindo bīstamajā zonā.
Pētījumā tika atklāts, ka lielai daļai cilvēku ir problēmas ar alkoholu un tikai 20% to atzīst un gatavi to risināt.
Protams, ne visi, kas ik pa laikam bauda alkoholiskus dzērienus, uzskatāmi par alkoholiķiem. Eksperti norāda, ka šie cilvēki ir kaut kur teju pa vidu. Tādēļ apkopotas 7 dažādas pazīmes, kas liecina, ka alkohols tiek lietots pārāk daudz.

1. Bezbailība

Skaidrs ir viens, alkohols bieži vien palīdz atbrīvoties un kļūt drošākam, tomēr, ja tik ļoti kautrīgais kolēģis droši metas dejās uz bāra letes, nedomājot nedz par savu, nedz citu drošību, pastāv iemesls bažām. Cilvēks alkohola reibumā mēdz pieņemt pārāk neapdomātus un pārdrošus lēmumus.

2. Brīvdienu baudītājs

Ja alkohols netiek lietots ikdienā, bet tikai brīvdienās, piemēram, piektdienu un sestdienu vakaros, tad tas noteikti ir kā sarkanais karogs.

3. Dzeršana “uzmācas nemanot”

Ja esi vakarā plānojis nobaudīt tikai vienu vīna glāzi, bet attopies pie iztukšotas pudeles, uzmanies! Viena no svarīgākajām pazīmēm, ka alkohols tiek patērēts pārāk daudz, ir tā, ka zūd spēja sevi kontrolēt.

4. Atmiņas zudumi

Alkohols katru ietekmē citādāk (gēni, medicīniskais stāvoklis, vecums, dzimums), tomēr tas vienmēr ietekmē smadzeņu darbību. Ja biežāk nekā vienu reizi sanācis “piemirst” iepriekšējā vakarā pastrādāto, tad zini, ka laiks apdomāt, cik daudz patērē alkoholiskos dzērienus.

5. Aizmirsti par saviem pienākumiem

Ja arvien biežāk vēlies visus savus plānus un pienākumus nolikt malā, lai varētu doties iedzert kopā ar draugiem, tad zini, ka tā jau ir problēma.

6. Apkārtējie ir noraizējušies

Ja draugi vai ģimene laiku pa laikam dod dažādus mājienus, ka ir, noraizējušies par tavu veselību un dzīvesveidu, tad laiks apdomāt savu rīcību.

7. Katru reizi nepieciešams arvien vairāk alkohola

Ja katru reizi baudot vīnu vai kādu kokteili, nepieciešams arvien vairāk, lai apreibinātos, tad zini, ka ar alkoholu vajadzētu piebremzēt. Kaut arī daudzi uzskata, ka augsta alkohola tolerance ir laba lieta, tā tomēr var būt hroniska alkoholisma pazīme.

LA.lv